دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آسم یکی از بزرگ‎ترین مشکلات مربوط به سلامت در سطح جهان است، که تقریباً 300 میلیون نفر کودک و بزرگسال به آن مبتلا هستند

یک مرور تازه عنوان می‌کند که اضافه کردن مکمل ویتامین D به داروی استاندارد می‎تواند شدت حملات آسم را در افراد دچار این اختلال سیستم تنفسی کاهش دهد. محققان پی برده‎اند افراد دچار آسم که در کنار داروی معمول خود از مکمل ویتامین D استفاده می‎کنند 50 درصد کمتر احتمال دارد که بر اثر حملات آسم نیازمند مراجعه به بخش‌های مراقبت اورژانسی شوند. به علاوه محققان پی بردند که مکمل ویتامین D با کاهش نیاز به تزریق آمپول و قرص‌های استروئیدی پس از حملات آسم مرتبط است.

تحقیقات پیشین عنوان کرده بودند که پایین بودن سطح ویتامین D می‎تواند باعث افزایش خطر آسم، درماتیت و برخی انواع آلرژی شود. یک تحقیق جدید به بررسی داده‎های ژنتیکی موجود می‎پردازد تا مشخص کند که آیا تغییرات ژنتیکی از جمع‎بندی تحقیقات پیشین حمایت می‎کند یا خیر. برخی مطالعات قبلی سطح پایین ویتامین D در خون را با افزایش ریسک آسم، درماتیت اتوپیک و سطوح بالاتر ایمنوگلوبولین E  مرتبط دانسته‎اند.

مطالعة تازه‌ای که در «نشریة تغذیه بریتانیا» منتشر شده است نشان می‌دهد که پروبیوتیک‌ها علاوه بر فواید آنها برای باکتری‌های روده می‌توانند در متوقف کردن آسم ناشی از فعالیت ورزشی مفید باشند. آسم یکی از شایع‌ترین اختلالات دستگاه تنفسی در ایالات متحد آمریکا است که 17.7 میلیون فرد بزرگسال و 6.3 میلیون کودک از آن رنج می‌برند. این اختلال با التهاب و باریک شدن راه هوایی که می‌تواند سبب تنگی نفس، گرفتگی قفسة سینه، سرفه و خس خس شود، مشخص می‌گردد. دو نوع آسم وجود دارد: آلرژیک و غیر آلرژیک. آسم آلرژیک می‌تواند توسط مواد آلرژن (آلرژی‌زا) نظیر گرده و گرد و غبار تحریک شود در حالی که آسم غیر آلرژیک با عوامل دیگر شامل استرس، ورزش، بیماری و داروها تحریک می‌شود.

نتایج دو آزمون نشان می‌دهد که تزریق‌های یک درمان بالقوه جدید - بنرالیزوماب - در یک دورة یک ساله، بسامد (تناوب) حملات آسم را در افراد مبتلاء به شدیدترین نوع این بیماری کاهش داده است. علایم تشدید آسم (حملة آسم) یا عود آن روند بدترشوندة تورم و التهاب راه هوایی، سرفه، خس‌خس، گرفتگی قفسة سینه و مشکلات تنفسی است.

پس از دریافت این مهم که نوزادان در معرض خطر ابتلاء به آسم در صورت تغذیه با شیر مادر کمتر در معرض علایم این بیماری خواهند بود، یک مطالعة جدید شواهد بیشتری در مورد فواید تغذیه با شیر مادر به دست می‌دهد. آسم بنا به تخمین‌های موجود مبتلابه 8.6 درصد کودکان و نوجوانان ایالات متحد آمریکا است که این بیماری را به یکی از شایع‌ترین بیماری‌های مزمن دوران کودکی تبدیل می‌کند.

آسم مبتلابه میلیون‌ها نفر در سطح جهان است. تحقیق جدید میکرب روده را با خطر توسعة آسم مرتبط، و نوعی قارچ را در کودکان شناسایی می‌کند که می‌تواند ریسک آسم دوران کودکی را افزایش دهد. آسم یک بیماری مزمن راه‌های هوایی ریه است که در حدود 334 میلیون نفر در سطح جهان به آن مبتلاء هستند، و در حدود 25 میلیون آمریکایی از آن رنج می‌برند.