دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

شیر خام از آلرژی و آسم پیشگیری می‎کند؟

آسم، آلرژِی، شیر خام، پاتوژن، باکتری کشنده، پاستوریزه کردن، پاستوریزاسیون، میکری، باکتری، زندگی در محیط زراعی

زمانی که مکانیسم‎های پشت تأثیر محافظتی شیر خام بهتر درک شود، آنگاه فرآیند پردازش و نگهداری ایمن و پیشگیرانۀ شیر را می‎توان توسعه داد

خوردن شیر خام با کاهش میزان آلرژی و آسم مرتبط شده است. گفته می‎شود که شیر خام در عین حال می‎تواند حامل باکتری‎های کشنده باشد. CDC علیه مصرف شیر خام هشدار می‎دهد زیرا این مادۀ غذایی می‎تواند حامل باکتری‌‏هایی باشد که پتانسیل ایجاد بیماری‎های جدی   و مرگ را دارند. پاستوریزه کردن، که فرآیندی است که در آن با استفاده از حرارت باکتری‎های شیر کشته می‎شوند، تنها راهی است که برای اطمینان از ایمنی مصرف شیر وجود دارد. با وجود این تحقیقات علمی مصرف شیر خام - به ویژه در اوایل زندگی - را با کاهش میزان آلرژی و آسم مرتبط دانسته‎اند. اما آیا شواهد مجاب کننده‎ای برای پذیرش خطر خوردن شیر خام بالقوه ناایمن وجود دارد؟

تشخیص آلرژی غذایی از طریق چالش خوردن غذا ایمن و مؤثر است

آلرژی غذایی، عدم تحمل غذایی، استاندارد طلایی، تست غذا خوردن، تست چشیدن غذا، پروتئین، آلرژن، آلرژی‎زا

آلرژی غذایی با عدم تحمل غذایی تفاوت دارد و علایم آن ممکن است با علایم ناشی از دیگر اختلالات پزشکی اشتباه گرفته شود.

محققان نشان داده‎اند که خلاف باور عمومی چالش خوردن غذا برای تشخیص آلرژی غذایی راهی ایمن و مؤثر است. یک تحقیق تازه به این جمع‌بندی رسیده است که اقدام پزشکی شناخته شده تحت عنوان چالش خوردن غذا، که در کلینیک‎ها برای تست افراد در مورد آلرژِی غذایی به کار می‎رود روش بسیار ایمنی است و به ندرت باعث واکنش‌های شدید می‎شود. یک گزارش از این مطالعه که توسط محققانی از کالج پزشکی بیلور در هوستون تگزاس، و بیمارستان کودکان تگزاس انجام شد در "سالنامۀ آلرژی، آسم و ایمنولوژی" منتشر شده است.

تب یونجه می‌تواند مغز را دگرگون کند

عطسه، گرفتگی بینی، سوزش چشم: هنگامی از سال است که تب یونجه به اوج خود می‌رسد و سبب می‌شود تا میلیون‌ها نفر به آنتی‌هیستامین‌ها روی بیاورند. اما بر اساس یک مطالعة جدید، آلرژی فصلی ممکن است عواقبی بیش از آزار چشم و بینی در برداشته باشد: این تب ممکن است باعث دگرگونگی مغز شود.

مکانیسم بیولوژیک حساسیت به گلوتن آشکار شد

افراد دچار حساسیت به گلوتن اغلب می‌گویند که این وضعیت "تماماً ذهنی" است. اما یک مطالعة جدید که در پی روشن کردن توضیحی بیولوژیک برای حساسیت گلوتن است، ممکن است این درک و دید را وارونه کند. در مطالعه‌ای منتشر شده در نشریة گات / Gut، محققان تحت هدایت مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا (CUC) در نیویورک، نشان می‌دهند که حساسیت گلوتن ممکن است نتیجة ضعفی در غشاء حایل روده باشد که در هنگام مصرف گلوتن محرک ایجاد یک پاسخ التهابی از سوی سیستم ایمنی بدن می‌شود.