دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

تست خون جدید اتیسم را با دقت 92 درصد پیش‌بینی می‎کند

اتیسم، آزمایش خون، اختلال طیف اتیسم، نورولوژی، دانشگاه وارویک، دکتر نایلا ربانی، Naila Rabbani، آمینو اسید، پروتئین، دیتیروزین،مارکر،آسیب اکسیداسیون AGEs، گلیکاسیون

بر مبنای برآورد مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‎ها از هر 68 کودک 1 نفر به اتیسم مبتلا است

محققان به رهبری گروهی از دانشمندان دانشگاه وارویک در انگلستان یک تست تشخیصی جدید برای اتیسم را توسعه داده‎اند که می‎تواند وقوع آن را با دقت غیر منتظره‌ای پیش‌بینی کند. اختلال طیف اتیسم (ASD) وضعیتی است که بر شناخت، رفتار و فعل و انفعالات اجتماعی فرد تأثیر می‎گذارد. CDC تخمین می‎زند که از هر 68 کودک 1 نفر مبتلا به اتیسم است. با توجه به سرشت رشد یابندۀ خود، ASD ممکن است یک آغاز اولیه داشته باشد اما برای بروز اولین علایم به گذشت زمان نیاز است. بر این اساس تشخیص زودهنگام اتیسم معمولاً امکان‌پذیر نیست.

داروهای آزمایشی اتصالات مغزی در اتیسم را بازسازی می‎کنند

اتیسم، سیناپس، ریشه‎های بیولوژیکی اتیسم، ژنتیک، پروتئین KCTD13 ، ژن KCTD13، اتصالات سیناپتیک، پروتئین RhoA،  رازین، اگزوآنزیم C3، کروموزوم

این رویکرد موفقیت‎آمیز بود و در مدت کمتر از 4 ساعت باعث احیاء انتقال سیناپتیک نرمال در نمونه‌ها شد.

تحقیق جدید از سوی دانشگاه تگزاس ساوت‎وسترن در دالاس دو درمان بالقوه جدید برای اختلال طیف اتیسم شناسایی کرده است که اثرات یک خطای ژنی را بر ارتباط عصبی هدف قرار می‏‌دهند. بر مبنای تخمین‎های CDC از هر 68 کودک آمریکایی یک نفر مبتلا به اختلال طیف اتیسم تشخیص داده شده‎اند. درمان‎های اتیسم اغلب بر علایم رفتاری و کمک به مردم دچار این اختلال برای یادگیری راهکارهای بهتر ارتباط با جامعه متمرکز شده‎اند. تا زمان حاضر تلاش‌های نسبتاً اندکی علل بیولوژیکی بروز اتیسم را هدف قرار داده‎اند.

جهش ژن اتیسم چطور مغز را دگرگون می‎کند

محققان کشف کرده‎اند که چگونه جهشی در ژن موسوم به CHD8 رشد مغز و عملکرد شناختی مسبب اتیسم را دگرگون می‎کند. محققانی از ایالات متحد آمریکا و کانادا پی برده‎اند که جهش‎های ژن CHD8 بیان ژن را در موش‎ها دگرگون کرده، عملکرد شناختی مغز را مختل می‎کند و حجم مغز را افزایش می‎دهد. هر دوی این مشخصات در انسان‎های دچار اتیسم که جهش‎های ژن CHD8 را دارند، وجود دارد.

تماس با فلزات سنگین خطر اتیسم را افزایش می‎دهد

اگرچه هنوز علل ابتلا به اتیسم شناخته شده نیست، محققان معتقدند که فعل و انفعال پیچیده‎ای میان محیط و ژنتیک مسؤول این اختلال است. در هر حال تفکیک این عوامل ممکن است چالش‌برانگیز باشد. اما یک تحقیق جدید با فراهم آوردن امکان تمرکز بر روی ارتباط میان سطح فلزات سنگین و ریسک اتیسم، ممکن است راهی برای تفکیک ژنتیک از عوامل تقویت کنندۀ محیطی یافته باشد.

آیا مصرف مولتی‌ویتامین در بارداری بچه‎ را از خطر اتیسم دور می‌کند؟

بارداری، اتیسم، فولیک اسید، مولتی‎ویتامین، مکمل آهن، مکمل غذایی، سوئد، دانشگاه درکسل، ویتامین، رژیم غذایی دوران بارداری، ویزیت پریناتال

بر مبنای اعلام CDC در حدود 1 نفر از هر 68 نفر کودک در ایالات متحد آمریکا با اتیسم به زندگی ادامه می‎دهد، که این رقم در سال 2002 یک کودک از هر 250 کودک بود.

خطر اتیسم ممکن است برای بچه‎هایی که مادر آنها در دورۀ بارداری مولتی‎ویتامین مصرف می‌کند کاهش پیدا کند. این یافتۀ تحقیق جدیدی است که در BMJ منتشر شده است. تحقیق دربرگیرندۀ 237.107 مادر و فرزند بود که از طریق یک ثبت‎نام جمعیت در سوئد شناسایی شدند. کودکان در فاصلۀ سال‎های 1996 تا 2007 متولد شده و تا سال 2011 یعنی در زمانی که در سنین 4 تا 15 سالگی بودند مورد پیگیری پزشکی قرار گرفتند. مصرف مکمل توسط مادران پیش از نخستین ویزیت قبل از زایمان ارزیابی شد، و مادران و فرزندان آنها بر مبنای نتیجۀ ویزیت به یکی از شش گروه زیر تقسیم شدند: مصرف مکمل‎های آهن به تنهایی؛ مصرف مکمل فولیک اسید به تنهایی

تب دوران بارداری خطر اتیسم را افزایش می‎دهد

یک مطالعه بر روی گروه بزرگی از کودکان به وجود ارتباطی میان افزایش خطر اختلال طیف اتیسم و تب دوران بارداری در مادران آنها پی برده است. این ارتباط در مورد تب سه ماهۀ دوم مادران قوی‎تر بود. مطالعه همچنین دریافته است که خطر اتیسم همسو با تعداد موارد تب گزارش شده پس از هفتۀ 12 بارداری، افزایش پیدا می‎کند – افزایشی معادل 300 درصد با گزارش وقوع 3 بار یا بیشتر از تب.

دانشمندان رگ خونی جدیدی برای اُتیسم یافته‌اند

تیمی از دانشمندان دریافته‌اند شواهد اُتیسم ممکن است در ترکیب و اختلال در عملکرد رگ‌های خونی مغز یافت شود. تحقیق آنان نوری تازه بر علل ایجاد اتیسم می‌افکند، که پیشتر بیش از سیستم قلبی روی آرایش نورولوژیک متمرکز شده بود، و نیز یک هدف تازة بالقوه برای مداخلات درمانی معرفی می‌کند.

مقالات دیگر...