دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پوکی استخوان: دستورالعمل پیشگیری از شکستگی استخوان به روز ‌شد

برای کاهش خطر شکستگی لگن و مهره‎ها در زنان دچار پوکی استخوان، دکترها باید آنان را با بیس‎فسفونات‎های رزیدرونات، الیندرونات یا زولدرونیک اسید، یا متناوباً با عامل بیولوژیک دنوزومب درمان کنند. این توصیۀ مؤکد در دستورالعمل بازبینی شدۀ کالج پزشکان آمریکا (ACP) برای پیشگیری از شکستگی در مردان و زنان مبتلا به پوکی و چگالی (تراکم) کم استخوان قید شده است.

منیزیم می‌تواند از شکستگی استخوان پیشگیری کند

تحقیق تازه‌ای از سوی دانشمندان دانشگاه بریستول در انگلستان و دانشگاه ایسترن فنلاند در کوپیو، عنوان می‌کند که کم بودن مقادیر منیزیم می‌تواند ریسک شکستگی استخوان را افزایش دهد، و متقابلاً، مقادیر بالای منیزیم این علت ایجاد ناتوانی را از بین می‌برد.

پوکی استخوان از چه زمانی آغاز می‌شود؟

هنگامی‌ که ما به پوکی استخوان فکر می‌کنیم، به طور معمول از آن به عنوان افزایش شکنندگی استخوان که افراد مسن‌تر را درگیر می‌کند یاد می‌کنیم. اما بر اساس یافته‌های آکادمی اطفال آمریکا  پایه و اساس این وضعیت در اوایل دوران کودکی و نوجوانی گذاشته می‌شود. به همین خاطر این سازمان بر اهمیت سلامت استخوان در دوران کودکی تأکید می‌کند.

آیا رشد مجدد استخوان می‌تواند روند استئوپوروزیس را معکوس کند؟

دانشمندان انستیتو تحقیقاتی مرکز پزشکی (CRI) کودکان در UT ساوت‌وسترن دالاس، یک عامل رشد تشکیل استخوان‌های جدید را آشکار کرده‌اند که می‌تواند روند کاهش استخوان مرتبط با استئوپوروزیس را معکوس کند. آنها می‌گویند که این کشف دارای پیامدهایی برای پزشکی احیاء خواهد بود. استئوپوروزیس در طول سالیان متمادی توسعه می‌یابد و اختلالی است که سبب تضعیف استخوان‌ها می‌شود. این ضعف استخوان‌ها را نازک و مستعد شکنندگی می‌کند. فقط در ایالات متحد آمریکا 50 میلیون نفر از مردم 50 ساله و مسن‌تر دچار پوکی استخوان یا کاهش تراکم استخوان هستند.