دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اگزما با یک پروتئین بارداری درمان می‎شود

درماتیت اتوپیک، شایع‎ترین شکل اگزما را می‏‌توان با استفاده از پروتئینی درمان کرد که به عنوان محافظ جنین در برابر حملات سیستم ایمنی مادر در طول دوران بارداری شناخته می‎شود. محققان ژاپنی پی بردند که این پروتئین که آنتی‌ژن – G1 لکوسیت انسانی (HLA-G1) شناخته می‎شود ضایعات پوستی را به شکل قابل ملاحظه‌ای در موش‌های مبتلا به درماتیت اتوپیک از بین می‌برد.

بنیان‎های ژنتیکی اگزما کشف شد

درماتیت اتوپیک که به نام اگزما شناخته می‎شود، میلیون‎ها نفر را در سطح جهان رنج می‎دهد. اگرچه هنوز هیچ درمانی برای این بیماری وجود ندارد و علل بروز آن نیز به طور دقیق شناخته شده نیست، تحقیق جدید از برخی بنیان‌های ژنتیکی بیماری پرده برداشته است که این ما را به کشف درمان‎های جدید نزدیک‏تر می‎کند. تحقیق تازه‎ای که در نشریۀ "نیچر ژنتیک" منتشر شده، جهش ژنتیکی منجر به بروز اگزما را کشف کرده است.

لباس ابریشم برای بچه‌های دچار اگزما هیچ فایده‌ای ندارد

اگزما کودکان و نوجوانان بسیاری را در سطح جهان رنج می‌دهد. تحقیق جدید در این مورد بررسی می‌کند که آیا استفاده از تن‌پوش ابریشمی تأثیری بر فرجام سلامت این گروه از کودکان دارد یا خیر. اگزما - که به نام درماتیت اتوپیک نیز شناخته می‌شود - یک بیماری مزمن پوستی است که باعث خارش و خشکی بیش از حد پوست می‌شود. اگرچه این بیماری مُسری نیست، افراد دچار اگزما ممکن است نسبت به دیگر بیماری‌های پوستی ویروسی و میکربی آسیب‌پذیر باشند.