دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

داروهای اسید معده خطر بیماری کبدی را افزایش می‎دهند

اسید معده، اسید گاستریک، داروهای مهار کننده پمپ پروتون، ریفلاکس اسید، بیماری ریفلاکس اسید معده به مری، امپرازول، نشانه‎های بالینی، بیماری کبد چرب الکلی، بیماری کبد چرب غیر الکلی، نارسایی کبدی

خطر مواجهه با تشخیص ابتلا به بیماری کبد الکلی در طول ده سال برای افرادی که در حال حاضر داروهای ضد اسید معده می‎گیرند 20.7 درصد است، و این رقم برای کسانی که پیشتر از این داروها مصرف کرده بودند اما حال دیگر از آنها استفاده نمی‎کنند 16.1 درصد است

محققان پی بردند که داروهای مهار پمپ پروتون که برای کاهش اسید معده به‌کار می‎روند، می‎توانند باعث رشد نوعی باکتری مرتبط به بیماری‎های مزمن کبد شوند. مهار کننده‎های پمپ پروتون (PPIs) داروهایی هستند که در درازمدت باعث کاهش تولید  اسید معده می‎شوند. PPIs اغلب برای درمان بیماری ریفلاکس اسیده معده  به‌ مری به‌ کار می‎روند. یک مطالعه عنوان می‎کند که علی‎رغم این واقعیت که مهار کننده‎های پمپ پروتون با یک‌سری عوارض جانبی همراهند تجویز PPI در ایالات متحد آمریکا رو به افزایش است. مطالعۀ دیگری اخیراً مصرف این داروها را مرگ‎آور دانسته است. اکنون مطالعۀ جدیدی از سوی محققان دانشکدۀ پزشکی دانشگاه کالیفرنیا در لا یولا عنوان می‎کند که این داروها در عین حال نقشی در توسعۀ بیماری‎های کبدی دارند.

قهوه و چای از بیماری کبد پیشگیری می‎کنند

سیروز یا بیماری مزمن کبد، یک بیماری جدی و یکی از علل پیشتاز ایجاد مرگ و میر در مردم سراسر ایالات متحد آمریکا است. برای پیشگیری از این بیماری، تحقیق جدید توصیه می‎کند که ساده‎ترین کار این است که مجالی برای خود قائل شویم و از خوردن یک فنجان چای لذت ببریم.
بیماری مزمن کبد در حال حاضر رتبۀ دوازدهم را در میان علل منجر به مرگ در ایالات متحد آمریکا دارد، و تقریباً هر ساله 32.000 نفر بر اثر آن جان خود را از دست می‎دهند.
اغلب اوقات مرگ ناشی از بیماری‎های مرتبط به کبد ناشی از سیروز است. اگرچه تعداد بسیاری از موارد سیروز ناشی از مصرف درازمدت الکل است، بیماری کبد چرب غیر الکلی (NAFLD) نیز می‎تواند به سیروز منجر شود. 

رژیم غذایی مادرتان بر سلامت کبد شما مؤثر است

بیماری کبد چرب غیر الکلی یک مشکل جدی و رو به افزایش است. این بیماری که پیشتر با چاقی مرتبط شده است، اکنون با چاقی مادران باردار نیز مرتبط می‌شود – که بدین معنی است که آنچه مادر شما در دوران بارداری می‌خورده، می‌تواند بر سلامت کبد شما در آینده تأثیر بگذارد.

پیشتازان مرگ‌آفرینی در جهان: هپاتیت ویروسی

هپاتیت، هپاتیت ویروسی، مرگ، لنست، کالج سلطنتی لندن، هپاتیت، التهاب کبد، عفونت ویروسی، خون

هپاتیت (بجز در گونه‌های A و E که از طریق غذا یا نوشیدنی‌های آلوده به مدفوع گسترش می‌یابند) اغلب از طریق تماس با خون بدن انتقال پیدا می‌کند.

در مقایسه با دیگر بیماری‌های همه‌گیر، هپاتیت از دهة 1990 اهمیت جهانی بیشتری یافته است. هپاتیت اکنون یکی از پیشتازان مرگ‌آفرینی و ایجاد ناتوانی در سراسر جهان است و دستکم هم‌اندازة سل، HIV / ایدز یا مالاریا انسان‌ها را می‌کشد. آنچه گفته شد یافتة اصلی یک مطالعة بین‌المللی به رهبری «کالج سلطنتی لندن» و «دانشگاه واشینگتن» در سیاتل است که در لنست / Lancet به چاپ رسیده است. هپاتیت، التهاب کبد است، ارگانی در بدن که مواد غذایی را پروسس می‌کند، خون را فیلتر کرده و با عفونت‌ها مقابله می‌کند. اگر کبد آسیب ببیند یا ملتهب شود این عملکردها مختل می‌شوند.