دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

این کشف برای مردمی که مغز آنان مستعد آسیب‌پذیری ارتباطی است، برای مثال در کودکان که مغز آنان در حال رشد است یا برای مردم دچار بیماری آلزایمر یا بیماری پارکینسون، پیامدهایی دارد

یک مطالعۀ جدید که نتایج آن ممکن است به بهبود داروهای مورد استفاده در جراحی منجر شود، می‎گوید که بیهوشی عمومی اثراتی فراتر از القاء خواب در مغز ایجاد می‎کند. تیم تحقیق از دانشگاه کوئینزلند در استرالیا، این مطلب را در نشریۀ "گزارش‎های سلول" عنوان کرده است که "یافته‎های آنها می‎تواند درک کامل‎تری از بیهوشی عمومی ایجاد کند." با استفاده از تکنیکی به نام تصویربرداری میکروسکپی سلول منفرد، دانشمندان توانستند به بررسی اثرات پروپوفول، یک داروی بسیار رایج در بیهوشی عمومی، بر سلول‌های منفرد بپردازند.

بیهوشی عمومی هر ساله برای میلیون‎ها کودک مورد استقاده قرار می‎گیرد. اما در طول سالیان اخیر، برخی نگرانی‎ها در مورد آن پدید آمده است. به شکلی که در آپریل 2017 FDA در مورد ریسک‌های بالقوۀ مربوط به رشد مغز هشدار داد. FDA نوشت، "استفادۀ طولانی مدت یا مکرر از بیهوشی عمومی و داروهای آرام‌بخش ... در کودکان زیر سه سال یا در زنان باردار در طول سه ماهۀ سوم بارداری ممکن است بر رشد مغز بچه‎ها آسیب برساند." 

ترانگزامیک اسید برای عامل آنتی‌فیبرینولیتیک داراي گسترة دوز 15-5 میلی‌گرم / کیلوگرم است كه نمي‌تواند كاهش وابسته به دوز دارويي در ميزان هموگلوبين به دنبال عمل تعويض مفصل زانو يا Total knee و تعويض مفصل لگن يا Total Hip Arthroplasty ايجاد كندكه اين مسأله باعث مي‌شود تا بتوان كمترين دوز اين دارو را در اعمال اورتوپدي به‌كار برد.

یک مطالعة طولی همگروهی که در JAMA منتشر شده است عنوان می‎کند، یک بار قرار گرفتن در معرض مواد بیهوشی استنشاقی در کودکان دارای سن کمتر از 36 ماه با توسعة اختلالات عصبی و رفتار نابهنجار در دوران کودکی مرتبط نیست.

در چهاردهم دسامبر سال جاری هشداری در مورد کاربرد داروهای بیهوشی عمومی و آرام‌بخش‌ها در کودکان زیر 3 سال و زنان باردار در طول سه‌ماهة سوم بارداری منتشر کرد. بر مبنای نظر این ارگان، کاربرد مکرر یا مداوم این داروها می‌تواند برای رشد مغز کودکان مضر باشد. FDA اکنون انتظار دارد تا این هشدارها در مورد خطر مزبور به برچسب داروهای بیهوشی عمومی و آرام‌بخش‌های مندرج در زیر اضافه شود.