دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

قطع درمان با آسپیرین ریسک بیماری قلبی عروقی را بیش از یک‌سوم افزایش می‎دهد

آسپیرین، دوز کم آسپیرین، آسپیرین با دوز پایین، انفارکتوس میوکارد، سکته قلی، حمله قلبی، استروک، سکته مغزی، علیت معکوس، داروی رقیق کننده خون، لخته شدن خون

افرادی که مصرف آسپیرین را متوقف کرده بودند 37 درصد بیشتر از کسانی که به درمان با این دارو ادامه داده بودند در معرض بازگشت بیماری قلبی عروقی قرار داشتند

انجمن قلب آمریکا (AHA) به مردم در معرض ریسک حملۀ قلبی مصرف دوز کم آسپیرین را به عنوان درمان پیشگیرانه توصیه می‎کند. AHA همچنین با هدف اجتناب از بازگشت بیماری مصرف آسپیرین را برای بازماندگان حملۀ قلبی و سکتۀ مغزی توصیه کرده است. تحقیقات پیشین - مورد استناد محققان تحقیق جدید - نشان داده‎اند که 10 تا 20 درصد بیماران توصیه شده به مصرف آسپیرین انجام این مهم را نادیده می‎گیرند. این بیماران درمان با آسپیرین را در فاصلۀ 1 تا 3 سال اول پس از اتفاق قلبی عروقی اولیه رها می‎کنند. اما اثرات این قطع درمان چه خواهد بود؟ تحقیق جدید به این موضوع می‎پردازد.

ارتباط مواد شیمیایی رایج پلاستیک با بیماری مزمن

یک تیم تحقیق استرالیایی اخیراً در مورد برخی مواد شیمیایی رایج در مواد پلاستیکی مطالعه کرده است. آنها به وجود ارتباطی میان میزان بالای این مواد در ادرار و افزایش بیماری‎های قلبی عروقی، دیابت نوع 2 و فشار خون بالا در مردان پی برده‌اند. پلاستیک‎ها همه‌جا را قرق کرده‌اند. آنها در همه چیز از پارچه گرفته تا قطار استفاده می‌شوند و اغلب بخشی از بسته‌بندی مواد غذایی و نوشابه‎های مصرفی ما هستند. پلاستیک که از طیفی از مواد شیمیایی و به روش‎های مختلف ساخته می‌شود، به جزء لاینفک زندگی مدرن تبدیل شده، و اغلب جایگزین چوب، فلز، و دیگر مواد گران‌تر و کم‎دوام‎تر شده است.

نوعی قند طبیعی می‎تواند از گرفتگی شریان‎ها پیشگیری کند

یک تحقیق جدید در موش‌ها نشان می‎دهد که تری‎هالوز، نوعی قند طبیعی، می‎تواند توانایی "میزبانی" برخی سلول‎های ایمنی را افزایش دهد، و بنابراین باعث کاهش میزان تشکیل پلاک در شریان می‎شود. اترواسکلروزیس وقتی بروز می‎کند که داخل شریان‎ها پلاک تشکیل می‎شود. پلاک از رسوب چربی، کلسترول و دیگر "ضایعات" سلول‎های ما ساخته می‌شود.

آسپیرین درمان مؤثری برای فیبریلاسیون دهلیزی نیست

حقیق جدید می‌گوید که آسپیرین به آن اندازه که پیشتر گمان می‌رفت درمان مؤثری برای فیبریلاسیون دهلیزی نیست. در واقع برای بیمارانی که با هدف کاهش ریسک سکته مغزی زیر کاتتر رفته‌اند خطرات مصرف آسپیرین بیش از فواید آن است. فیبریلاسیون دهلیزی (A-fib) مبتلابه بیش از 2.7 میلیون نفر آمریکایی است و اگر بدون درمان به حال خود رها شود می‌تواند به بیماری‌های جدی‌تر قلبی عروقی نظیر استروک، لخته‌های خون، یا نارسایی قلبی منجر شود.

شیردهی خطر بیماری قلبی و سکته مغزی را در مادران کاهش می‎دهد

این فقط بچه‏‌ها نیستند که از خوردن شیر پستان مادر سود می‎برند؛ تحقیق جدید پی برده است که شیردهی باعث کاهش خطر بروز بیماری قلبی و سکته مغزی در مادران می‎شود. بیشتر آنکه محققان پی بردند که میزان خطر بیماری قلبی و سکته مغزی در مادران به ازاء هر 6 ماه شیردهی بیشتر دچار کاهش بیشتری می‌شود.

عفونت‎های سیستم تنفسی خطر حملۀ قلبی را تا 17 بار افزایش می‎دهد

سالانه ده‎ها هزار نفر از مردم دچار حملۀ قلبی می‌شوند. تحقیق جدید می‎گوید که چه عفونت‎های خفیف و چه عفونت‎های شدید سیستم تنفسی مردم را در مورد حمله قلبی آسیب‌پذیرتر می‎کند. هر ساله حدود 800.000 نفر در ایالات متحد آمریکا دچار حمله قلبی می‌شوند، و بیش از 100.000 نفر از این تعداد بر اثر این عارضه جان خود را از دست می‎دهند. تیمی از محققان دانشگاه سیدنی استرالیا بر آن شدند تا ارتباط میان عفونت‎های سیستم تنفسی و ریسک حملۀ قلبی را بررسی کنند.