دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

میکروبیوم‎ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند. شما می‎توانید نسبتاً به سادگی میکروبیوم را در افراد دچار MS یا مستعد ابتلا به آن تغییر دهید - کاری که در مورد ژنتیک این افراد نمی‎توان انجام داد. این رویکردی جادویی نیست، اما مفید است

تحقیق جدید به ارتباط میان نمایۀ میکربی روده و توسعۀ مالتیپل اسکلروزیس (MS) می‌پردازد. اگرچه پیشتر به وجود این ارتباط اشاره شده است، اکنون محققان بر نقش خاصی تمرکز می‎کنند که برخی میکرب‎ها در ایجاد این بیماری دارند. بر مبنای تخمین‎ها 2.3 میلیون نفر در سطح جهان دچار MS هستند، که نوعی بیماری خودایمنی است که بر مبنای "اشتباه" سیستم ایمنی مشخص می‎شود - فرآیندی که در آن   میلین، پوشش اطراف عصب‎ها، به عنوان "جسم بیگانه" تلقی شده و به اشتباه از طرف سیستم ایمنی بدن مورد حمله قرار می‎گیرد. بدبختانه علی‎رغم شیوع بالای این بیماری، دانش کمی در مورد MS وجود دارد و در حال حاضر نوعی بیماری غیر قابل درمان محسوب می‎شود. درمان‎ها به میزان زیادی نشانه‎های بیماری را دنبال می‎کنند، و هدف آنها ایجاد سهولت در مدیریت بیماری است.

تحقیق جدید امیدهای تازه‎ای برای بیماران مالتیپل اسکلروزیس (MS) ایجاد می‎کند. این تحقیق پی برده است که یک آنتی‌اکسیدان رایج غیر نسخه‌ای می‎تواند روند پیشرفت این بیماری را کُند کند. در یک مطالعۀ آزمایشی محققان پی بردند که مصرف روزانۀ دوز بالای اسید لیپوئیک به مدت 2 سال در مقایسه با دارونما، اتروفی کل مغز را در میان بیماران مالتیپل اسکلروزیس ثانویۀ پیشرونده (SPMS) کاهش می‎دهد.

برخی محققان چنین نظریه داده‌اند که فعالیت فیزیکی منظم ریسک ابتلاء به مالتیپل اسلکروزیس (MS) را کاهش می‌دهد. یک آنالیز جدید اعلام می‌کند که از نقطه نظر پیشگیری، ورزش به نظر نمی‌رسد که در این مورد تأثیر مطلوب را داشته باشد. اگرچه تعداد دقیق مبتلایان به MS در آمریکا مشخص نیست، برآورد می‌شود که 2.3 میلیون نفر در سطح جهان به این بیماری مبتلاء باشند.

درمان نشانه‌های زودرس مالتیپل اسکلروزیس مانند بی‌حسی و تعادل یا مشکلات بینایی – با داروی اینترفرون بتا – 1 بی ممکن است ریسک شرایط تشخیص قطعی بیماری را کاهش دهد، همچنین از عود پس از تشخیص بیماری بکاهد. اینها یافته‌های مطالعة تازه‌ای هستند که در نشریة نورولوژی منتشر شده‌اند.