دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

خون اژدهای کومودو می‌تواند به ساخت آنتی‌بیوتیک‌های جدید کمک کند

هر ساله فقط 23000 نفر در ایالات متحد آمریکا بر اثر عفونت‌های مقاوم در برابر آنتی‌بیوتیک‌های فعلی می‌میرند که این موضوع نیاز چاره‌ناپذیر نسبت به توسعة داروهای ضد میکربی جدید را برجسته می‌کند. یک مطالعة جدید نشان می‌دهد که چطور خون اژدهای کومودو می‌تواند در رسیدن به این مهم کمک کند.

افزایش شدید مقاومت دارویی بیماری‌های عفونی در کودکان

مروری تازه‌ای بر داده‌های نظارتی نشان دهندة افزایش شدید مقاومت دارویی بیماری‌های عفونی در میان کودکان آمریکایی است. یافته‌های این مطالعه بر نیاز به یافتن راه‌های بهتر برای پیگیری، پیشگیری و درمان این عفونت‌های جدی در کودکان و برنامه‌های تقویت نظارت بر بیماری‌ها تأکید می‌کند.

مقاومت آنتی‌بیوتیکی با ظهور شبح سوزاک غیر قابل درمان اوج می‌گیرد

سوزاک، آنتی‌بیوتیک، درمان، ازیترومایسین، مقاومت آنتی‎ببوتیکی مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک، نیسیریا گونوره‌آ ، اندام تناسلی

بیماری‌های مقاربتی واگیردار تاکنون نسبت به پنی‌سیلین، تتراسایکلین و فلوروکینولون‌ها مقاوم شده‌اند.

یک مطالعة نظارتی تازة سراسری می‌گوید که سوزاک در حال مقاوم شدن نسبت به ازیترومایسین است، یکی از آنتی‌بیوتیک‌هایی که برای درمان بیماری جنسی واگیردار سوزاک در ایالات متحد آمریکا تجویز می‌شود. مطالعه که از سوی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) انجام شده در گزارش هفتگی آژانس مرگ و میر و ناخوشی (MMWR) منتشر شده است. سوزاک یک بیماری واگیردار جنسی است که توسط یک باکتری به نام نیسیریا گونوره‌آ که به اندام تناسلی، مقعد و گلو آسیب می‌رساند، ایجاد می‌شود. سوزاک هم در مردان و هم در زنان بروز می‌کند، و یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جنسی واگیردار در آمریکا است. این بیماری مخصوصاً در میان افراد سنین 15 تا 24 سال شایع است.