دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

محققان و عموم مردم به شکل فزاینده‌ای آگاه می‌شوند که میکروب‌های در حال زندگی در درون و بیرون ما – میکروبیوم‌های ما -- می‌توانند در حفظ سلامت یا در ایجاد بیماری نقش قاطع داشته باشند. باکتری‌های مقیم پوست مستثنی نیستند. در بهترین حالت آنها به روفتن عفونت‌های زیان‌آور کمک و امنیت مناسب پوست را حفظ می‌کنند و زخم‌ها را التیام می‌بخشند، اما در برخی مواقع می‌توانند در نقطة مقابل ظاهر شوند.

شواهد نشان می‌دهند که در اغلب موارد لوسمی لنفوبلاستیک شدید – رایج‌ترین سرطان دوران کودکی – ریشه‌های بیماری به دوران پیش از تولد کودک برمی‌گردد. همچنین ادعایی جنجالی در این مورد وجود دارد که عفونت مادرزادی می‌تواند در این مورد نقش داشته باشد. اکنون یک مطالعة تازه درمی‌یابد کودکانی که دچار سرطان می‌شوند سه بار بیشتر محتمل است که در آزمایش ویروس تبخال شایع سیتومگالوویروس در هنگام تولد دارای جواب مثبت باشند.

پیشتر فهمیده بودیم که ژن‌های به ارث رسیده از رتروویروس‌های باستانی برای ایجاد جُفت در پستانداران نقشی حیاتی دارند. دانشمندان حالا صفحة تازه‌ای از این داستان عجیب را باز کرده‌اند: این منشأ ویروسی ممکن است مسؤول تودة عضلانی بیشتری باشد که در نرها دیده می‌شود.

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.