دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چربی‎های گیاهی باکتری روده را برای کاهش علایم بیماری کرون تغییر می‎دهند

رژیم غذایی پرچربی به ندرت مفید تلقی می‎شود. به هر حال برای مردم مبتلا به بیماری کرون چنین رژیم غذایی می‎تواند تا زمانی که چربی‎های مصرفی ریشۀ گیاهی داشته باشند به کاهش علایم بیماری کمک کند. پژوهشگران پی برده‎اند که رژیم غذایی سرشار از روغن نارگیل، کره کاکائو و دیگر چربی‎های مشتق از گیاهان، تنوع باکتری روده را در مدل‏های موشی بیماری کرون به شکلی تغییر می‎دهند که با کاهش التهاب روده مرتبط است.

آنزیم جدید برای توقف و کاهش علایم عدم تحمل گلوتن

یک تحقیق جدید شاید آنزیمی یافته باشد که می‎تواند عوارض مردم دچار حساسیت به گلوتن را کاهش دهد. مطالعه نشان می‎دهد که مصرف یک قرص حاوی این آنزیم می‎تواند مانع رسیدن گلوتن به رودۀ کوچک شود و علایم عدم تحمل نسبت به گلوتن را به شدت کاهش می‎دهد.

باکتری روده، آنتی‌بیوتیک و افزایش دیابت نوع 1

علل دقیق دیابت نوع 1 مشخص نشده است؛ گمان می‌رود که هم ژن‌ها و هم عوامل محیطی در این مورد نقش دارند. به دلایل نامشخصی تعداد تشخیص دیابت نوع 1 در حال افزایش است. بر مبنای برخی برآوردها، در سطح جهانی میزان دیابت نوع 1 سالیانه 3 درصد افزایش می‌یابد.

باکتری روده بر ریسک چاقی در جوانی مؤثر است

افزایش نرخ چاقی محرک ایجاد نگرانی بزرگی در مورد سلامت عمومی شده است. نوجوانان چاق به احتمال بسیار در دوران بزرگسالی چاق باقی خواهند ماند که این می‌تواند ریسک سکتة مغزی، بیماری قلبی، دیابت نوع 2 و برخی از انواع سرطان را افزایش دهد.

میکرب روده کودکان را در برابر عفونت روده محافظت می‌کند

ورم معده و روده یکی از علل اصلی مرگ و میر در کودکان زیر 5 سال است، که سالانه موجب 2.5 میلیون مرگ می‌شود، و بچه‌های خُردسال‌تر در معرض بیشترین خطر ناشی از آن قرار دارند. تحقیق جدید در موش‌ها شواهد امیدبخشی در این مورد نشان داده است که یک نوع میکرب روده می‌تواند از بچه‌ها در برابر عوارض جانبی عفونت‌های ورم معده و روده محافظت کند.

باکتری‌های روده در سرطان مجرای صفرا نقش دارند؟

یکی تیم تحقیق بین‌المللی ارتباطی را میان باکتری‌های روده در مجرای صفرا و افزایش ریسک توسعة سرطان مجرای صفرا یافته است. تیم تحقیق امیدوار است یافتة آنها به ایجاد درمان‌های جدید هدفمندتر برای این بیماری نادر و مهاجم بینجامد.

میکرب روده حلقة رابط رژیم غذایی و سرطان رودة بزرگ است

سرطان کولورکتال که در رودة بزرگ یا مقعد شروع می‌شود، سومین سرطان شایع در مردان و زنان آمریکایی است. تخمین زده می‌شود که در سال 2017 تعداد 95520 مورد تازه از سرطان رودة بزرگ و 39910 مورد جدید سرطان مقعد در ایالات متحد آمریکا تشخیص داده خواهد شد. مطالعات نشان داده‌اند که رژیم غذایی سرشار از گوشت‌های قرمز و فرآوری شده می‌توانند ریسک سرطان رودة بزرگ را افزایش دهند، در حالی که رژیم غذایی پُرفیبر شامل میوه‌ها و سبزی‌ها و غلات سبوس‌دار با کاهش ریسک ابتلاء به این سرطان مرتبط شده‌اند.

مقالات دیگر...