دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

آلرژی در واقعیت ریشه در رفتار افسار گسیخته سیستم ایمنی دارد

بعضی افراد دیوانه‌وار عطسه می‌زنند. مابقی دچار کهیر خارش‌دار یا چشم‌های نمناک می‌شوند. اما واکنش هر چه باشد، موضوع به یک چیز برمی‌گردد: آلرژی. اگر شما دچار آلرژی باشید شریک زیاد دارید. در حدود 30 درصد بزرگسالان و 40 درصد کودکان در ایالات متحد آمریکا دچار همین مشکل هستند. در حالی که ممکن است چنین به نظر برسد که مشکل شما از بینی یا چشم نشأت می‌گیرد، آلرژی در واقعیت ریشه در رفتار افسار گسیخته سیستم ایمنی دارد. دانستن اینکه چرا این واکنش‌ها اتفاق می‌افتند می‌تواند به شما در تحت کنترل درآوردن موارد و رسیدن به حس بهتر کمک کند.

آلرژی الکل زمانی بروز می‌کند که سیستم ایمنی به الکل وارد شده به بدن واکنشی افراطی نشان می‌دهد

آلرژی نسبت به الکل [آلرژی الکل] یک واکنش سمی نادر به الکل است که در موارد معدود می‌تواند کشنده باشد. اغلب موارد آنچه مردم آلرژی الکل تلقی می‌کنند در واقع عدم تحمل الکل است. شخص در عین حال ممکن است دچار یک واکنش آلرژیک به اجزاء خاصی در نوشابه‌های الکلی باشد تا خود الکل. اگر کسی واقعاً به الکل آلرژی داشته باشد، باید از آن به طور کامل اجتناب کند. افراد دچار عدم تحمل الکل کماکان می‌‌توانند الکل بنوشند اگرچه احتمالاً دچار عوارض جانبی خواهند شد.

خارش دهان یک علامت متداول عفونت‌های ویروسی یا قارچی است

خارش دهان یک علامت متداول عفونت‌های ویروسی یا قارچی است. این علامت در عین حال مکرراً در واکنش‌های آلرژیک بروز می‌کند. خارش دهان ممکن است در طیفی از خفیف تا شدید بروز کند که این موضوع به مشکل زمینه‌ای بستگی دارد. چند اختلال شامل موارد زیر می‌توانند باعث خارش دهان شوند. سندرم آلرژی دهانی (OAS) نوعی از آلرژی غذایی است که دهان، لب‌ها، زبان و گلو را درگیر می‌کند. این آلرژی در افراد دچار آلرژی گرده‌افشانی گیاهان بروز می‌کند.

نسل دوم و نسل سوم آنتی‌هیستامین‌ها فاقد ترکیبات آرام‌بخش هستند

وقتی کسی دچار واکنش آلرژیک باشد، ممکن است علایمی مثل احتقان بینی، عطسه، و خارش پوست را تجربه کند. آنتی‌هیستامین‌ها می‌توانند به فروکش این گونه علایم کمک کنند. مردم زمانی دچار واکنش آلرژیک می‌شوند که در تماس با ماده‌ای بی‌ضرر قرار می‌گیرند که بدن آنان به عنوان یک عامل بیماری‌زای مهاجم تفسیر می‌کند. آلرژی‌زا‌ها (آلرژن‌ها) موادی هستند که محرک ایجاد واکنش‌های آلرژیک می‌شوند، و آنها شامل چیزهایی هستند که از موی حیوان خانگی و گرده گیاهان تا برخی پروتئین‌های خاص موجود در غذاها را شامل می‌شود. وقتی یک ماده آلرژن (آلرژی‌زا) وارد بدن شده یا با پوست تماس پیدا می‌کند، سلول‌های سیستم ایمنی هیستامین آزاد می‌کنند

افراد دچار سندرم آلرژی دهانی عموماً درگیر واکنش آلرژیک شدید نمی‌شوند

سندرم آلرژی دهانی (OAS) نوعی آلرژی مرتبط به غذا است که در بزرگسالان ایجاد می‌شود. سندرم آلرژی دهانی با آلرژی‌های زیست‌محیطی مثل تب یونجه مرتبط دانسته شده است. وقتی کسی دچار سندرم آلرژی دهانی باشد برخی میوه‌های تازه، آجیل‌ها، و سبزیجات می‌توانند بر اثر داشتن پروتئین‌هایی با ساختار مشابه پروتئین گرده گیاهان محرک ایجاد یک واکنش آلرژیک شوند. به عبارت دیگر، بدن انسان پروتئین میوه را با پروتئین گرده اشتباه می‌گیرد. آنتی‌بادی IgE سیستم ایمنی واکنش آلرژیک ایجاد می‌کند. به همین دلیل، این اختلال گاه به نام سندرم آلرژی گرده-میوه نامیده می‌شود. علایم این اختلال گرایشی به تشدید در اوقاتی از سال که در آنها سطح گرده‌افشانی گیاهان بالا است از خود نشان می‌دهند.

رینیت گاستیتوری اصطلاح پزشکی برای آبریزش بینی است که بر اثر غذا ایجاد می‌شود

بینی به دلایل گوناگون شامل عفونت، آلرژی و مواد تحریک کننده دچار آبریزش می‌شود. اصطلاح پزشکی برای آبریزش یا گرفتگی بینی راینایتیس (رینیت) است. رینیت برای توصیف طیف گسترده‌ای از علایم شامل موارد زیر استفاده می‌شود: آبریزش بینی، عطسه، احتقان، خارش بینی، خلط گلو. رینیت گاستیتوری اصطلاح پزشکی برای آبریزش بینی است که بر اثر غذا ایجاد می‌شود. برخی غذاها به ویژه غذاهای داغ و چاشنی‌دار به عنوان محرک‌های شناخته شده مطرحند. انواع مختلف رینیت به علل مختلفی بروز می‌کنند.

علایم آلرژی صبحگاهی می‌تواند باعث اختلال در خواب شبانه نیز بشود.

گرفتگی بینی، عطسه زدن، آبریزش عقب بینی، سرفه، آبریزش بینی - اینها همگی واکنش‌های متداول در مورد یک ماده آلرژن (آلرژی‌زا) محسوب می‌شوند. آلرژی‌ها در هر زمانی در طول سال، به ویژه در طول بهار، تابستان و پاییز امکان عود دارند. و اگر کسی دچار آلرژی باشد، باید با علایم آزار دهنده آن در تمام روز و همه روزه مدارا کند. با وجود این برخی از مردم فقط صبح‌ها دچار آلرژی می‌شوند، و در این مورد در بقیه اوقات روز آرامش دارند. اگر مورد چنین است مردم نباید اجازه دهند آلرژی باعث یک شروع بد برای روز آنها شود. در این مقاله برخی علل بروز علایم آلرژی در صبح و همچنین راه‌های پیشگیری از عطسه، سرفه و دیگر علایم تشریح شده است.

مقالات دیگر...