دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

در حال حاضر پزشکان دستورالعمل‌های درمانی برای مدیریت CHS در اختیار ندارند

سندرم تهوع و استفراغ شدید کانابینوئید (CHS) اختلالی است که گاه بر اثر مصرف درازمدت ماری‌جوانا [حشیش] ایجاد می‌شود. این سندرم باعث بروز استفراغ و تهوع شدید و مکرر می‌گردد. CHS اختلالی است که به تازگی توصیف شده است و بسیاری از پزشکان ممکن است در تشخیص و درمان آن با چالش مواجه شوند. محققان در توضیح علل CHS کوشیده‌اند اما به تحقیق بیشتری در این مورد نیاز است. پزشکان CHS را نخستین بار در سال 2004 توصیف کردند. اولین گزارش‌ها از سوی پزشکانی منتشر شد که مصرف کنندگان منظم ماری‌جوانا را برای تهوع و استفراغ مبتلابه آنان در جنوب استرالیا درمان می‌کردند.

آدم سیاه مست را نباید تنها به حال خود رها کرد

بسیاری از مردم سمیت الکل را تجربه کرده‌اند اما این تجربه برای هر کسی متفاوت است. آنانی که دچار سمیت الکل نشده‌اند ممکن است نگران چیزی باشند که شبیه به "مستی" احساس می‌شود. بر مبنای یک "نظرسنجی سال 2015 در مورد مصرف مواد مخدر و سلامت"، 70.1 درصد بزرگسالان آمریکایی خبر از نوشیدن الکل در طول سال قبل داده‌اند. مصرف سنگین الکل گرایشی به ایجاد مسمومیت جدی‌تر از خود نشان داده و در نهایت ممکن است باعث بروز مشکلات جدی برای سلامت شود که از کار افتادن یا نارسایی کلیه از جملۀ موارد آن است.

وقتی کسی مواد مخدر افیونی را ترک می‌کند ممکن است دچار علایم ترک مثل درد، کسالت جسمانی، خستگی مفرط، و تهوع شود

وقتی کسی مواد مخدر افیونی را ترک می‌کند ممکن است دچار علایم ترک مثل درد، کسالت جسمانی، خستگی مفرط، و تهوع شود. علایم مزبور به مرور زمان فروکش می‌کنند، و درمان پزشکی و مداوای خانگی در این مورد می‌توانند کمک کننده باشند. علایم ترک تریاک می‌تواند بسیار پریشان کننده باشد اما این علایم به ندرت تهدیدی برای زندگی هستند.  علایم ترک ممکن است ساعاتی پس از مصرف آخرین دوز ماده مخدر شروع شده و به مدت یک هفته یا بیشتر ادامه یابند. هر آنجایی که امکانش باشد مردم باید برای مدیریت علایم ترک با یک متخصص مراقبت‌های پزشکی کار کنند و برای کاهش علایم ترک مصرف این ماده مخدر را به تدریج کم کنند. 

نوشیدن الکل می‌تواند به التهاب و آزردگی معده منجر شود که نتیجه آن ممکن است نفخ باشد

نوشیدن الکل می‌تواند به التهاب و آزردگی معده منجر شود که نتیجه آن ممکن است نفخ باشد. الکل در عین حال می‌تواند سبب اضافه وزن گردد که نمای ظاهری نفخ را ایجاد می‌کند. اینکه افزایش وزن یا یک اختلال التهابی مثل گاستریت، تغییرات سبک زندگی، داروها یا هر دو، منشأ نفخ پس از نوشیدن الکل است، می‌تواند کمک کننده باشد. بسته به علت و شدت نفخ، در هر مورد از چند روز تا چند ماه ممکن است برای کاهش نفخ زمان لازم باشد. در این مقاله چگونگی ایجاد نفخ معده بر اثر الکل تشریح خواهد شد. در عین حال در مورد مدت ادامه علایم مرتبط به الکل نفخ و چگونگی خلاص شدن از آن بحث خواهد شد.

تست 10 واحدی مواد مخدر [تست 10 کاره مواد مخدر] یک راه متداول بررسی انواع مختلف مواد مخدر در بدن افراد است

تست 10 واحدی مواد مخدر [تست 10 کاره مواد مخدر] یک راه متداول بررسی انواع مختلف مواد مخدر در بدن افراد است. اغلب تست‎های 10 واحدی مواد مخدر از ادرار برای بررسی وجود بسیاری از مواد مخدر غیر قانونی که مردم گاه دچار سوءمصرف آنها می‌شوند استفاده می‌کنند. به طور معمول وجود آثار این مواد در ادرار به این معنی است که شخص آنها را در بدن خود دارد. در هر حال، احتمال ایجاد حواب مثبت کاذب مطرح است که در آن تست وجود مواد را تأیید می‌کند اما شخص آنها را مصرف نکرده است.

ماری‌جوانا می‌تواند اثرات افسردگی‌آور داشته باشد اما صرفاً یک دپرس کننده (افسردگی‌آور) نیست

برخی گونه‌های ماری‌جوانا قوی‌تر از مابقی هستند. بدون داشتن درک درست از قدرت این ماده مخدر شخص ممکن است بیش از میزان انتظار تحت تأثیر اثرات آن قرار گیرد. مردم دچار افسردگی یا اختلالات سلامت روانی مرتبط ممکن است متوجه شوند که اثرات دپرس کننده ماری‌جوانا باعث تشدید علایم بیماری آنان می‌شود. افرادی که دچار اضطراب یا حملات پانیک هستند نیز ممکن است بر اثر مصرف ماری‌جوانا دچار افزایش ریسک بروز علایم مزبور شوند. به هر حال، این امکان نیز هست که ماری‌جوانا باعث کاهش علایم اضطراب شود. 

تأثیر الکل بر مغز به محض ورود الکل به جریان خون شروع می‌شود

تأثیر الکل بر مغز به محض ورود الکل به جریان خون شروع می‌شود. در افراد سالم، کبد به سرعت الکل را فیلتر کرده به خلاص شدن بدن از این ماده مخدر کمک می‌کند. در هر حال، وقتی کسی در مصرف مشروب الکلی زیاده‌روی ‌کند، کبد قادر نخواهد بود تا با سرعت کافی الکل را فیلتر کند، و این محرک بروز تغییراتی در مغز می‌شود. به مرور زمان مصرف الکل اضافی می‌تواند هم به مغز و هم به کبد آسیب زده مسبب صدمات ادامه‌دار شود. مصرف زیاد الکل می‌تواند اثرات درازمدتی بر نوروترانسمیترهای مغز بر جای بگذارد و اثربخشی یا حتی همپوشانی آنها را کاهش دهد.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.