دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چه چیز باعث رقیق شدن ادرار در تست مواد مخدر می‌شود؟

وزن مخصوص ادرار, ایمونواسی, آنتی‌بادی‌ها, آنتی‌ژن, کروماتوگرافی گاز - طیف‌سنجی جرمی

تست ادراری مواد مخدر برای شناسایی وجود مواد مخدر غیر قانونی و تجویزی در ادرار به کار می‌رود.

تست ادراری مواد مخدر برای شناسایی وجود مواد مخدر غیر قانونی و تجویزی در ادرار به کار می‌رود. این تست به نام غربالگری ادراری مواد مخدر نیز شناخته می‌شود. در تست ادراری مواد مخدر یک نمونه از ادرار گرفته و برای بررسی به آزمایشگاه ارسال می‌شود. تست کننده ادرار را در مورد برخی مواد مخدر یا متابولیت‌های آنها آزمایش می‌کند. متابولیت‌ها فرآورده‌های ضمنی تشکیل شده در بدن هستند که پس از پردازش ماده مخدر ایجاد می‌شوند. ادرار نباید بیش از حد یا به مقدار بسیار کم آب داشته باشد. در غیر این صورت نتایج تست مواد مخدر ممکن است نادرست از آب درآید.

ماری‌جوانای پزشکی چیست و چه کاربردی دارد

 اپیدیولکس, کانابیدیول, اعتیاد جسمانی, روان‌شناختی, پارانویا, توهم, افسردگی, مانیا

یک خطر محتمل در مورد کانابیس اعتیاد است

اگرچه ماری‌جوانا [حشیش] یا کانابیس [شاهدانه] عموماً به عنوان ماده مخدر شناخته می‌شود، این ماده هزاران سال است که برای مقاصد دارویی مورد استفاده قرار گرفته است. امروزه، کانابیس دیگر در بسیاری از ایالت‌های آمریکا غیر قانونی نیست، و فقط تعداد معدودی امکان کاربرد غیر پزشکی آن را می‌دهند. 33 ایالت آمریکا و واشینگتن دی. سی. برنامه‌های استفاده پزشکی از کانابیس را دارند، در حالی که 11 ایالت و ناحیه فدرال اجازه استفاده از کانابیس را به بزرگسالان می‌دهند. جزء رواگردان کانابیس THC است که مخفف دلتا-9-تتراهیدروکانابینول به شمار می‌رود. مقدار THC در کانابیس متفات است و به شکلی پایدار در طول چند دهه گذشته افزایش یافته است.

تأثیر الکل بر هورمون جنسی تستوسترون

بیضه‌ها, گونادوتروپین, الکلیسم مزمن, اسپرم, اسپرماتوژنزیس, ارست ایپرماتوژنیک, پرنوشی الکل, مورفولوژی اسپرم

نوشیدن الکل زیاد می‌تواند باعث ایجاد تغییرات طولانی مدت و کوتاه مدت در بسیاری از هورمون‌های بدن شامل تستوسترون شود

مصرف بیش از اندازه الکل تقریباً بر هر جنبه‌ای از سلامت تأثیراتی منفی دارد. سلامت هورمونی نیز از این قاعده استثناء محسوب نمی‌شود. نوشیدن الکل زیاد می‌تواند باعث ایجاد تغییرات طولانی مدت و کوتاه مدت در بسیاری از هورمون‌های بدن شامل تستوسترون شود. تستوسترون هورمون جنسی اصلی مردانه است. این هورمون به مردان ویژگی‌های عضلانی آنان را می‌دهد و نقشی حیاتی در رشد عضله و استخوان و همچنین ایجاد اسپرم ایفاء می‌کند.

تعریق شبانه و مصرف الکل چه ارتباطی دارند؟

متابولیسم, ترک الکل, اضطراب, افسردگی, نوسان خلق, دلیریوم تریمنس, وابستگی به الکل

اگر شما از نظر جسمانی به الکل وابسته باشید، ترک ناگهانی آن به تعریق شبانه منجر خواهد شد

شما احتمالاً فکر نمی‌کنید که عرق‌آلود شدن چیز خوبی باشد، اما تعریق عملکرد مهمی دارد. تعریق یک بخش حیاتی سیستم خنک کننده بدن است. غده‌های تعریق در بدن ما حتی وقتی در خواب هستیم سخت کار می‌کنند. آیا هرگز برای شما پیش آمده است که در نیمه‌های شب غرق در عرق از خواب بیدار شوید؟ اگر چنین تجربه‌ای داشته‌اید دچار تعریق شبانه شده‌اید. یائسگی، افت قند خون، و تب از جمله علل تعریق شبانه محسوب می‌شوند. همین تأثیر را برخی داروها، شامل داروهای ضد افسردگی و استروئیدها می‌توانند داشته باشند. اگر لباس یا دمای اتاق خواب باعث تعریق شما شوند، این وضعیت تعریق شبانه تلقی نمی‌شود.

آیا الکل خطر سرطان پستان را افزایش می‌دهد؟

ADH1C*1, ژن‌های BRCA1, BRCA2, غربالگری سرطان, ماموگرام, سونوگرام پستان

قطع مصرف الکل یا کاهش مقدار مصرف می‌تواند ریسک کلی ابتلاء به سرطان را کاهش دهد.

نوشیدن مشروب الکلی یک ریسک غیر قابل چشم‌پوشی در مورد ابتلاء به سرطان پستان است. افراد کم‌نوش، معتدل در نوشیدن و پرنوش‌ها همگی در مقایسه با کسانی که گهگاه الکل مصرف می‌کنند در ریسک بالاتری برای ابتلاء به سرطان پستان قرار دارند. تمامی انواع مشروب الکلی شامل آبجو، شراب، و کوکتل‌ها حاوی مقدار الکل تقریباً مشابهی هستند. به همین دلیل، نوع الکلی که شخص می‌نوشد، بر میزان ریسک متوجه وی مؤثر نخواهد بود.

عدم تحمل الکل چیست؟

گرفتگی بینی, فشار خون, آنزیم‌, هیستامین, شوک آنافیلاکتیک, تست پوست, تست خون, آنتی‌بادی‌های ایمونوگلوبولین E

متأسفانه هیچ چیز نمی‌تواند از واکنش به الکل یا مخلفات مشروبات الکلی پیشگیری کند

عدم تحمل الکل می‌تواند بلافاصله پس از نوشیدن مشروب الکلی بروز کرده باعث واکنش‌های ناراحت کننده شود. شایع‌ترین نشانه‌ها و علامت‌ها گرفتگی بینی و برافروختگی پوست است. عدم تحمل الکل بر اثر یک اختلال ژنتیکی که در آن بدن قادر به جذب کافی الکل نیست رخ می‌دهد. تنها راه پیشگیری از این وضعیت ناراحت کننده اجتناب از مصرف الکل است. اگرچه یک آلرژی حقیقی محسوب نمی‌شود، در برخی موارد آنچه به نظر عدم تحمل الکل می‌آید ممکن است واکنش به چیزی در نوشابه‌های الکلی - چیزی مثل مواد شیمیایی، حبوب یا مواد نگهدارنده باشد. ترکیب الکل با برخی داروها نیز می‌تواند باعث واکنش شود.

آیا کانابیس یا ماری‌جوانا سلول‌های مغزی را می‌کشد؟

کانابیس، ماری‌جوانا، سلول‌های مغزی،  تتراهیدروکانابینول، روانگردان، کانابینوئید، اندوکانابینوئیدها، نمره IQ، تنباکو، الکل

THC فقط یکی از بیش از 100 نوع کانابینوئید موجود در ماری‌جوانا است

اینکه آیا کانابیس یا ماری‌جوانا سلول‌های مغز را می‌کشد موضوعی است که نامشخص مانده است و مطالعات تحقیقی تاکنون نتایج متناقضی در پی داشته‌اند. لطفاً به خاطر داشته باشید که مطالعات تحت پوشش قرار گرفته در این مقاله عمدتاً به اثرات تتراهیدروکانابینول (THC) بر روی مغز پرداخته‌اند. THC یک ترکیب روانگردان موجود در ماری‌جوانا یا کانابیس است که اثر "هپروت" را ایجاد می‌کند. THC فقط یکی از بیش از 100 نوع کانابینوئید موجود در ماری‌جوانا است. بدن به شکل طبیعی اندوکانابینوئیدها را که شبیه کانابینوئیدها هستند تولید می‌کند. هم کانابینوئیدهایی مثل THC و هم این اندوکانابینوئیدهای طبیعی به گیرنده‌های مشابهی در مغز متصل می‌شوند.

مقالات دیگر...