دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

برخی از مردم دچار افسردگی برای کاهش علایم الکل می‌نوشند

الکل می‌تواند مردم را دچار احساس افسردگی کند و حتی قادر است محرک افسردگی یا تشدید آن شود. چندین مطالعه، شامل یک مطالعه مربوط به سال 2013 که از نمونه‌های ارائه شده در سطح ملی استفاده کرده بود، پی برده‌اند افرادی که برای مدیریت یک اختلال روان‌پزشکی به نوشیدن مشروب الکلی روی می‌آورند بیشتر در معرض ابتلاء به سوء مصرف الکل قرار دارند. یک مطالعه مربوط به سال 2012 پی برده است که 68.3 درصد مردم دچار وابستگی به الکل در عین حال به افسردگی مبتلاء هستند. به هر حال مطالعه مزبور به تست این موضوع نپرداخته است که آیا مصرف الکل باعث افسردگی می‌شود.

شایع‌ترین علایم ترک ماری‌جوانا اینسومنیا و سردرد است

ماری‌جوانا (حشیش) دارای ترکیبات بسیاری شامل تتراهیدروکانابینول (THC) و کانابیدیول (CBD) است. این ترکیبات پس از مصرف در بدن باقی می‌مانند، اما عوامل متعددی بر میزان ماندگاری آنها در بدن مؤثرند. این می‌تواند بر طول مدت و عوارض جانبی فرآیندسم‌زدایی ماری‌جوانا تأثیر بگذارد. THC و CBD به همان گیرنده‌های کانابینوئید متصل می‌شوند که اندوکانابینوئیدها به آنها متصل می‌گردند. اندوکانابینوئیدها موادی شیمیایی هستند که بدن به شکل طبیعی آنها را تولید می‌کند. به طور معمول، بدن این ترکیبات را از طریق ادرار و مدفوع دفع می‌کند. اگر کسی قصد سم‌زدایی ماری‌جوانا را داشته باشد نیاز دارد تا برای بیرون زدن آخرین ذرات ماری‌جوانا از بدن صبر کند. 

در حال حاضر پزشکان دستورالعمل‌های درمانی برای مدیریت CHS در اختیار ندارند

سندرم تهوع و استفراغ شدید کانابینوئید (CHS) اختلالی است که گاه بر اثر مصرف درازمدت ماری‌جوانا [حشیش] ایجاد می‌شود. این سندرم باعث بروز استفراغ و تهوع شدید و مکرر می‌گردد. CHS اختلالی است که به تازگی توصیف شده است و بسیاری از پزشکان ممکن است در تشخیص و درمان آن با چالش مواجه شوند. محققان در توضیح علل CHS کوشیده‌اند اما به تحقیق بیشتری در این مورد نیاز است. پزشکان CHS را نخستین بار در سال 2004 توصیف کردند. اولین گزارش‌ها از سوی پزشکانی منتشر شد که مصرف کنندگان منظم ماری‌جوانا را برای تهوع و استفراغ مبتلابه آنان در جنوب استرالیا درمان می‌کردند.

تست 10 واحدی مواد مخدر [تست 10 کاره مواد مخدر] یک راه متداول بررسی انواع مختلف مواد مخدر در بدن افراد است

تست 10 واحدی مواد مخدر [تست 10 کاره مواد مخدر] یک راه متداول بررسی انواع مختلف مواد مخدر در بدن افراد است. اغلب تست‎های 10 واحدی مواد مخدر از ادرار برای بررسی وجود بسیاری از مواد مخدر غیر قانونی که مردم گاه دچار سوءمصرف آنها می‌شوند استفاده می‌کنند. به طور معمول وجود آثار این مواد در ادرار به این معنی است که شخص آنها را در بدن خود دارد. در هر حال، احتمال ایجاد حواب مثبت کاذب مطرح است که در آن تست وجود مواد را تأیید می‌کند اما شخص آنها را مصرف نکرده است.

تست‌های مواد مخدر THC را در ادرار، خون، و مو روزها پس از مصرف تشخیص می‌دهند

تتراهیدروکانابینول (THC)، ماده شیمیایی موجب پدیدآیی احساس "هپروت"، می‌تواند برای روزها یا حتی هفته‌ها در بدن باقی بماند. طول مدت ماندگاری این ماده شیمیایی در بدن یا ادامه نشان داده شدن آن در تست مواد مخدر به عوامل متعددی شامل موارد زیر بستگی دارد: میزان چربی بدن شخص، فاصله بین موارد مصرف ماده مخدر مورد بحث، مقدار ماری‌جوانای (حشیش) دود شده، حساسیت تست ماده مخدر. مواد مخدری مثل الکل ممکن است صرفاً در طول چند ساعت به طور کامل از بدن ناپدید شوند. در مقام مقایسه "علف" زمان بسیار طولانی‌تری در بدن باقی می‌ماند.

آدم سیاه مست را نباید تنها به حال خود رها کرد

بسیاری از مردم سمیت الکل را تجربه کرده‌اند اما این تجربه برای هر کسی متفاوت است. آنانی که دچار سمیت الکل نشده‌اند ممکن است نگران چیزی باشند که شبیه به "مستی" احساس می‌شود. بر مبنای یک "نظرسنجی سال 2015 در مورد مصرف مواد مخدر و سلامت"، 70.1 درصد بزرگسالان آمریکایی خبر از نوشیدن الکل در طول سال قبل داده‌اند. مصرف سنگین الکل گرایشی به ایجاد مسمومیت جدی‌تر از خود نشان داده و در نهایت ممکن است باعث بروز مشکلات جدی برای سلامت شود که از کار افتادن یا نارسایی کلیه از جملۀ موارد آن است.

وقتی کسی مواد مخدر افیونی را ترک می‌کند ممکن است دچار علایم ترک مثل درد، کسالت جسمانی، خستگی مفرط، و تهوع شود

وقتی کسی مواد مخدر افیونی را ترک می‌کند ممکن است دچار علایم ترک مثل درد، کسالت جسمانی، خستگی مفرط، و تهوع شود. علایم مزبور به مرور زمان فروکش می‌کنند، و درمان پزشکی و مداوای خانگی در این مورد می‌توانند کمک کننده باشند. علایم ترک تریاک می‌تواند بسیار پریشان کننده باشد اما این علایم به ندرت تهدیدی برای زندگی هستند.  علایم ترک ممکن است ساعاتی پس از مصرف آخرین دوز ماده مخدر شروع شده و به مدت یک هفته یا بیشتر ادامه یابند. هر آنجایی که امکانش باشد مردم باید برای مدیریت علایم ترک با یک متخصص مراقبت‌های پزشکی کار کنند و برای کاهش علایم ترک مصرف این ماده مخدر را به تدریج کم کنند. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.