دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سقط‌ها بر هر زنی به شکلی متفاوت تأثیر می‌گذارند

در زمان مواجه شدن با بارداری ناخواسته برخی زنان ممکن است به گزینه سقط جنین در محیط خانه روی بیاورند. منابع آنلاین مداواهای خانگی برای سقط جنین ناخواسته را ذکر می‌کنند که مدعی‌اند هم ایمن و هم مؤثرند. برای مثال برخی از آنها مصرف مقادیر زیاد انواع مختلف میوه، گیاهان دارویی یا مکمل‌ها را پیشنهاد می‌کنند. دیگران ورزش سنگین یا فرو بردن وسایل مختلف را از راه دهانه رحم به داخل آن یا القاء سقط را چاره کار معرفی می‌نمایند. هیچ‌یک از این گزینه‌ها ایده خوبی نیست. برخی از آنها صرفاً نامؤثرند در حالی که مابقی بدون تردید اعمالی پرمخاطره بوده و می‌توانند به شکل بالقوه به ناتوانی یا مرگ زنان منجر شوند.

زنان باید در طول بارداری از مصرف ایبوپروفن خودداری کنند

هرچند تب به طور معمول خطرناک نیست، وقتی در طول بارداری بروز کند، می‌تواند به جنین در حال رشد آسیب برساند. اگرچه میانگین دمای بدن معمولاً در حدود 37 درجه سانتی‌گراد (98.6 درجه فارنهایت) است، این دما در طول روز حالت نوسان دارد. تغییرات خفیف در دمای بدن لزوماً به معنی تبدار بودن شخص نیست. پنج ناحیه در بدن هست که مردم می‌توانند دمای بدن را در آنها اندازه‌گیری کنند: زیر بغل یا پیشانی. پزشکان دمای 37.4 درجه سانتی‌گراد (99.3 درجه فارنهایت) را در این دو ناحیه تب تلقی می‌کنند. دهان. پزشکان دمای 38 درجه سانتی‌گراد (100.4 درجه فارنهایت) در دهان را تب قلمداد می‌کنند.

هورمون‌های موجود در قرص‌های کنترل بارداری می‌توانند سبب تهوع شوند

برخی زنان مصرف کننده قرص‌های پیشگیری از بارداری [قرص‌های کنترل بارداری] دچار هیچ عارضه جانبی نمی‌شوند. به هر حال در مورد دیگران ایجاد تهوع شایع است. پزشکان معتقدند که هورمون‌های موجود در قرص‌های کنترل بارداری می‌توانند سبب تهوع شوند. برای مثال، در حالی که هورمون استروژن موجود در قرص‌های کنترل بارداری، به کنترل خونریزی عادت ماهانه کمک می‌کند، همچنین می‌تواند سبب ایجاد تهوع و دیگر عوارض جانبی شود. استروژن می‌تواند باعث تحریک و آزردگی جدار داخلی معده شود و هر قدر دوز استروژن در قرص پیشگیری از بارداری بالاتر باشد احتمال اینکه مصرف کننده آن دچار تهوع شود بیشتر خواهد بود.

خونریزی تخمک‌گذاری، خونریزی واژن در طول تخمک‌گذاری یا بلافاصله پیش و پس از آن است، که تقریباً در میانه چرخه عادت ماهانه رخ می‌دهد

خونریزی تخمک‌گذاری، خونریزی واژن در طول تخمک‌گذاری یا بلافاصله پیش و پس از آن است، که تقریباً در میانه چرخه عادت ماهانه رخ می‌دهد. تغییرات سطح استروژن اغلب علت این نوع خونریزی است و لکه‌بینی در حوالی تخمک‌گذاری به طور معمول علامت وجود یک مشکل جدی نیست. برخی از مردم از خونریزی تخمک‌گذاری زیر عنوان "خونریزی غیر منتطره استروژن" نام می‌برند. خونریزی بین پریودها عمومیت داشته و 9 تا 14 درصد زنان در فاصله بین اولین قاعدگی و یائسگی دچار آن می‌شوند.

هیچ راهی برای تعیین دقیق وزن بچه در زمان بارداری مادر وجود ندارد.

وزن متوسط نوزادان در هنگام تولد حدود 3200 تا 3400 گرم (7 تا 7.5 پوند) است و اغلب نوزادان فول-ترم بین 2600 تا 3800 گرم (5 پوند و 11 اونس تا 8 پوند و 6 اونس) وزن دارند. نوزاد زمانی بزرگ‌تر از میزان متوسط است که وزن زمان تولد او بیش از صدک نودم یا 4000 گرم (8 پوند و 13 اونس) باشد. اصطلاح پزشکی برای توصیف این وضعیت ماکروزومیا است. تقریباً 3 تا 15 درصد نوزادان با وزن بیشتر از 4 کیلوگرم (8 پوند و 13 اونس) به دنیا می‌آیند. شانس دچار شدن به زایمان دشوارتر با صدماتی برای مادر و نیز بچه با افزایش وزن نوزاد افزایش خواهد یافت. 

برخی زنان در زمان تخمک‌گذاری دچار افزایش میل جنسی می‌شوند

تخمک‌گذاری قسمتی از چرخه عادت ماهانه زنان است. تخمک‌گذاری زمانی بروز می‌کند که یک تخمک از تخمدان رها می‌شود. وقتی تخمک رها می‌شود، ممکن است توسط اسپرم بارور شود یا نشود. اگر تخمک بارور گردد، ممکن است به رحم وارد شده و برای ایجاد بارداری کاشته شود. اگر تخمک بارور نشود متلاشی شده و در طول پریود از جدار رحم ریزش می‌کند. درک چگونگی انجام تخمک‌گذاری و زمان شکل‌گیری این عمل می‎تواند در تحقق بارداری یا پیشگیری از آن کمک کند. این آگاهی در عین حال می‌تواند در مورد تشخیص برخی اختلالات پزشکی مفید باشد. اگر زنی تخمک‌گذاری را از یک ماه به ماه بعدی پیگیری کند، ممکن است متوجه شود که یا دارای تخمک‌گذاری منظم نیست یا - در برخی موارد - اساساً تخمک‌گذاری صورت نمی‌گیرد.

علت کلستاز بارداری ناروشن است. ژن‌ها ممکن است در این مورد نقشی داشته باشند

کلستیسیس اینتراهپاتیک بارداری که عموماً زیر عنوان کلستیسیس بارداری [کلستاز بارداری] شناخته می‌شود، نوعی اختلال کبدی است که در اواخر بارداری بروز می‌کند. این اختلال به خارش شدید، اما بدون بروز راش، منجر می‌شود. خارش به طور معمول در دست‌ها و پاها ظاهر می‌گردد اما در عین حال می‌تواند دیگر قسمت‌های بدن را نیز درگیر کند.
کلستاز بارداری بارداری می‌تواند مادر باردار را دچار عدم آرامش بیش از حد کند. اما موضوع نگران کننده‌تر عوارض بالقوه آن برای نوزاد است. بر اثر وجود خطر عوارض پزشک ممکن است زایمان زودرس را توصیه کند.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.