دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

71 درصد مردانی که رادیکال پروستاتکتومی انجام می‌دهند دچار مقداری انقباض در آلت تناسلی خود می‌شوند

در اکثریت موارد انقباض آلت تناسلی مردانه مرتبط به سن، دارو، یا عادت‌های سبک زندگی مثل مصرف دخانیات یا افزایش وزن است، و به ندرت نیاز به درمان دارد. پیروی از عادت‌های سالم‌تر سبک زندگی یا تغیر داروی مصرفی اغلب می‌تواند باعث معکوس شده انقباض آلت تناسلی مردانه و کاهش دیگر مشکلات جنسی شود. هر مردی که دچار انقباض آلت تناسلی مردانه، درد، یا دیگر مشکلات جنسی بوده یا در مورد سرطان نگران است باید به پزشک مراجعه کند. پرشک، یا اورولوژیست، می‌تواند جوابگوی سؤال‌ها بوده به بیمار اطمینان خاطر دهد و در صورت لزوم تست و درمان را سازماندهی کند.

اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد

بویناک شدن آلت تناسلی مردان ناشایع نیست. اما اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد. اغلب اختلالات مورد اشاره جدی نیستند و به آسانی قابل درمانند. برای مثال، مردان ختنه نکرده ممکن است دچار انباشت سلولی زیر پوست ختنه‌گاه شوند. این مورد اغلب نتیجه فقر بهداشت بوده و می‌تواند به عفونت منجر شود. بیماری‌های واگیردار جنسی نیز می‌توانند سبب بوی بد آلت شوند.

برخی علل جراحت آلت مرد نیاز به بررسی پزشکی دارد

جراحت آلت تناسلی مرد پس از فعالیت جنسی یا مقاربت جنسی همیشه علتی برای نگرانی محسوب نمی‌شود. اما اگر مرد دچار علایم نامعمول دیگری شود آنگاه زمان مراجعه به دکتر است. اگرچه جراحت‌های خفیف را می‌توان در محیط خانه درمان کرد، عفونت‌ها و دیگر اختلالات زمینه‌ای نیاز به مراقبت پزشکی دارند. برخی علل جراحت آلت مرد پس از سکس عبارتند از: فقدان لوبریکیشن در طول سکس، سکس طولانی یا شدید، انزال تأخیری، واکنش آلرژیک به کاندوم، لوبریکانت یا دیگر محصولات، عفونت‌های واگیردار جنسی (STIs)، پروستاتیت، فایموسیس (فیموزیس)، عفونت مخمری، عفونت دستگاه ادراری، بیماری پیرونی، سندرم کسالت پساارگاسم (POIS)

تعریف شور جنسی شدید دشوار است زیرا بنیاد اولیه برای شور جنسی "نرمال" به شخص بستگی دارد

شور جنسی به میل جنسی یا عواطف و انرژی روانی مرتبط به رابطه جنسی اشاره دارد. نام دیگر شور جنسی "اشتیاق شهوی" است. شور جنسی تحت تأثیر موارد زیر قرار دارد: عوامل بیولوژیکی مثل میزان هورمون تستوسترون و هورمون استروژن، عوامل روان‌شناختی مثل میزان استرس، عوامل اجتماعی مثل میزان صمیمیت ارتباطی. تعریف شور جنسی شدید دشوار است زیرا بنیاد اولیه برای شور جنسی "نرمال" به شخص بستگی دارد. این مبنا برای هر کسی متفاوت است. "نرمال" برای یک نفر ممکن است میل به سکس به میزان یک بار در روز باشد حال آنکه برای شخص دیگر "نرمال" به معنی فقدان شور شهوانی است.

در هر دو اختلال مورد بحث، پوست ختنه‌گاه در یک موقعیت، یا در قسمت سر آلت یا پشت آن گیر می‌کند

اکثر پسران زمانی که به ده سالگی می‌رسند می‌توانند پوست ختنه‌گاه خود را از سر آلت تناسلی به عقب بکشند. برای برخی‌ها، این پوست ممکن است تا سن 17 سالگی به طور کامل به عقب کشیده نشود. وقتی چنین اتفاقی رخ می‌دهد زیر عنوان فایموسیس (فیموزیس) شناخته می‌شود. پسران دچار این اختلال به شکل مادرزادی با فیموزیس به دنیا می‌آیند و این وضعیت می‌تواند در طول بلوغ ادامه یابد. در این زمان پوست مورد اشاره به شکل طبیعی از سر آلت به عقب کشیده می‌شود. شخص صرفاً زمانی نیاز به درمان دارد که این اتفاق پس از ایجاد حالت ارتجاعی کامل رخ دهد. یا اگر شخص در زمان بچگی بوده و سر آلت وی سرخ، دردناک یا متورم باشد.

دفع مدفوع درطول سکس مقعدی اتفاق می‌افتد، اما در عین حال امکان بروز آن در طول دخول در واژن یا هر زمانی که موضوع ارگاسم قوی در میان باشد وجود دارد

خیر، بیش از حد شایع نیست، اما بیش از آنکه فکر می‌کنید اتفاق می‌افتد. خوشبختانه کارهایی هست که شما می‌توانید هم برای به حداقل رساندن ریسک بروز آن و هم حفظ خود در صورت این بروز انجام دهید. بر مبنای یک مطالعه مربوط به سال 2013، 24 درصد از زنان مبتلاء به بی‌اختیاری مدفوع دچار کاهش میل جنسی بودند و خشنودی کمتری در مورد فعالیت جنسی احساس می‌کردند. آنان همچنین برای لیز شدن واژن و رسیدن به ارگاسم با مشکل بیشتری مواجه بودند - تمام مواردی که در رسیدن به زندگی جنسی سالم دخالت دارند. دفع مدفوع درطول سکس مقعدی اتفاق می‌افتد، اما در عین حال امکان بروز آن در طول دخول در واژن یا هر زمانی که موضوع ارگاسم قوی در میان باشد وجود دارد.

هر کسی ممکن است پس از سکس دچار تهوع شود

آتش‌بازی، حرارت، و احساس رضایت کامل؛ اینها چیزهایی هستند که مردم پس از مقاربت جنسی در انتظار آنها بسر می‌برند. بنابراین اگر شخص پس از سکس دچار تهوع گردد نگرانی وی از این بابت قابل درک خواهد بود. هر کسی ممکن است پس از سکس دچار تهوع شود و به شکل شگفت‌انگیزی دلایل متعددی برای بروز آن وجود دارد. علل محتمل تهوع پس از سکس ممکن است نتیجه اختلالات پزشکی حاد و یا مزمن باشد. در کنار علل بالقوه فهرست شده در بخش‌های بعدی مقاله برخی علل تهوع پس از سکس شامل موارد زیر می‌شود: دهیدراسیون، بیماری التهابی لگن، عفونت دستگاه ادراری، ورتیگو.

مقالات دیگر...