دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

سرگیجه پس از آمیزش جنسی چه علتی دارد؟

 سندرم تاکی‌کاردی ارتواستاتیک وضعیتی, نوسانات هورمونی, ورتیگو, فشار خون, سنکوپ وازووگال, استروک,

در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود.

سرگیجه پس از سکس به شکل بالقوه به علل متعددی بروز می‌کند. برخی از این علل نسبتاً خوش‌خیم هستند در حالی که مابقی ممکن است نشان دهنده یک مشکل زمینه‌ای مرتبط به قلب یا گردش خون باشند. در اکثریت موارد، سرگیجه پس از سکس خود به خود از بین می‌رود. به هر حال، در صورت بروز مکرر این سرگیجه؛ به ویژه در شرایط همراه بودن آن با علایم دیگر مردم باید به پزشک مراجعه کنند. دکتر می‌تواند علت را تشخیص دهد و درمان متناسب را توصیه کند.

منی غلیظ: علل غلیظ شدن منی، و نکات راهنما

, استرس اکسیداتیو, لکوسیتواسپرمیا, لکوسیتواسپرمی, آنتی‌بیوتیک, منی سالم, غلظت منی

اگر منی بسیار غلیظ باشد، اسپرم نمی‌تواند به آسانی حرکت کند

میزان غلظت منی از مردی به مرد دیگر متفاوت است. این غلظت همچنین به مرور زمان یا حتی از انزالی به انزال دیگر ممکن است تغییر کند. منی غلیظ همیشه علتی برای نگرانی نیست، به ویژه اگر این غلظت غیر مکرر باشد. به هر حال اگر منی مردی اغلب غلیظ باشد، این را می‌توان پیامی در مورد وجود مشکلی در پروستات یا وزیکول‌های منی تلقی کرد. اگر مردی دارای منی بسیار غلیظ باشد، پزشک ممکن است به این مشکل زیر عنوان "بیش‌چسبناکی منی" اشاره کند. اگر منی بسیار غلیظ باشد، اسپرم نمی‌تواند به آسانی حرکت کند و ممکن است مقدار اسپرم کم شود. در نتیجه، احتمال آن هست که آبستن کردن زن برای مرد دشوار شود.

اسمگما یا پنیرک ناحیه تناسلی در مردان و زنان

باکتری‌ها, سرطان آلت تناسلی مردان, سرطان سرویکال, کلیتوریس, واژن,

ایجاد اسمگما به معنی ابتلاء شخص به یک عفونت واگیردار جنسی یا هر نوع عفونت دیگر نیست

بدن ما کارش را برای نظافت خود خوب انجام می‌دهد و گاهی اوقات این رویکرد شامل ایجاد مواد و بوهای نامعمول است. اما در برخی موارد تغییر در این بوها یا مواد می‌تواند نشان دهنده مسأله‌ای جدی‌تر باشد. این مورد ممکن است در پیوند با اسمگما اتفاق بیفتد. اسمگما انباشت سلول‌های مرده پوست، روغن و دیگر مایعات روی کلاهک آلت تناسلی مردان یا چین‌های واژن زن است. این انباشت به مرور زمان می‌تواند بیشتر گردد و اگر مراقبت لازم انجام نگیرد ممکن است به اثرات جانبی دردناک منجر شود.

چرا آلت تناسلی مردان کوچک می‌شود؟

انقباض آلت تناسلی مردانه، سالخوردگی، افزایش وزن، جراحی پروستات، رادیکال پروستاتکتومی، بیماری پیرونی، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد سایکوز، مصرف دخانیات، توان‌یابی آلت تناسلی مردانه

71 درصد مردانی که رادیکال پروستاتکتومی انجام می‌دهند دچار مقداری انقباض در آلت تناسلی خود می‌شوند

در اکثریت موارد انقباض آلت تناسلی مردانه مرتبط به سن، دارو، یا عادت‌های سبک زندگی مثل مصرف دخانیات یا افزایش وزن است، و به ندرت نیاز به درمان دارد. پیروی از عادت‌های سالم‌تر سبک زندگی یا تغیر داروی مصرفی اغلب می‌تواند باعث معکوس شده انقباض آلت تناسلی مردانه و کاهش دیگر مشکلات جنسی شود. هر مردی که دچار انقباض آلت تناسلی مردانه، درد، یا دیگر مشکلات جنسی بوده یا در مورد سرطان نگران است باید به پزشک مراجعه کند. پرشک، یا اورولوژیست، می‌تواند جوابگوی سؤال‌ها بوده به بیمار اطمینان خاطر دهد و در صورت لزوم تست و درمان را سازماندهی کند.

چرا رنگ منی تغییر می‌کند و هر رنگ آن چه مفهومی دارد؟

پروستاتیت, سرطان پروستات، سرطان بیضه، یا سرطان مجرای ادرار, لکوسیتواسپرمیا, ادرار در منی

منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است

منی سالم رنگ سفید ابری و قوام ژله مانند شبیه به تخم مرغ خام دارد. تغییرات جزئی در رنگ، بافت، و حتی بوی منی ممکن است نرمال بوده و نباید باعث ایجاد نگرانی باشد. در برخی موارد تغییرات رنگ منی می‌تواند نشانه‌ای از یک مشکل زمینه‌ای باشد. دلایل ممکن شامل خون در منی یا عفونت است، که هر دو نیاز به مراقبت پزشکی دارند. منی یک قسمت مهم سیستم تولید مثل در مردان است. منی حاوی اسپرم است اما ترکیبی پیچیده حاوی مواد دیگر محسوب می‌شود

نشانه‌ها و علایم بیماری‌های مقاربتی مسری در مردان

هپاتیت B, هرپس, سیمپلکس, پاپیلوماویروس انسانی, سیفلیس, سکس مقعدی, HIV, پروفیلاکسی

بسیاری از مردم ممکن است بدون تجربه علایم مشهود دچار بیماری‌ مقاربتی مسری شوند

بسیاری از مردان سریعاً به این نتیجه می‌رسند که اگر دچار یک مورد بیماری‌ مسری [عفونت مسری] مقاربتی (STD or STI) باشند موضوع را می‌فهمند. در حالی که بیماری‌های‌ مسری مقاربتی باعث ایجاد علایم می‌گردند بسیاری از آنها به سادگی با اختلالات دیگر اشتباه گرفته می‌شوند. در برخی موارد این بیماری‌ها اساساً فاقد علامتند. درک خطرات و دانستن نشانه‌ها و علایم انواع متداول بیماری‌ مقاربتی مسری در مردان برای هر فرد فعال از نظر جنسی ضروری است.

بویناک شدن آلت تناسلی مرد - علت، و درمان

اسمگما، عفونت دستگاه ادراری، فسمومایسین، سفالکسین، نیتروفورانتین، عفونت مخمری، بالانایتیس، حمام نمک اپسون، سوزاک، کلامیدیا، یوریتریت،  (اریتریت) غیر گونوکوکی

اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد

بویناک شدن آلت تناسلی مردان ناشایع نیست. اما اگر حس می‌کنید که بوی آلت شما تغییر کرده یا قوی‌تر شده است این می‌تواند نشانه‌ای از یک اختلال زمینه‌ای باشد. اغلب اختلالات مورد اشاره جدی نیستند و به آسانی قابل درمانند. برای مثال، مردان ختنه نکرده ممکن است دچار انباشت سلولی زیر پوست ختنه‌گاه شوند. این مورد اغلب نتیجه فقر بهداشت بوده و می‌تواند به عفونت منجر شود. بیماری‌های واگیردار جنسی نیز می‌توانند سبب بوی بد آلت شوند.

مقالات دیگر...