دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

مکمل‌های تخفیف دهنده مشکل هموروئید یا بواسیر

تانین, تریفالا, اپامارگا کشارا باستی, تریفالاگوگولو, فست فود, چیپس, بستنی, گوشت قرمز, پنیر

افزودن برخی مکمل‌ها به برنامه غذایی شخص ممکن است به کنترل علایم یا اجتناب از ابتلاء به هموروئیدها در آینده کمک کند.

هموروئید یا بواسیر، زمانی بروز می‌کند که وریدهای اطراف مقعد و راست روده ورم کرده و ملتهب می‌شوند. تغییرات غذایی شامل افزایش مصرف آب و فیبر غذایی می‌تواند به کنترل علایم یا اجتناب از هموروئیدهاهای بعدی کمک کند. به علاوه برخی مکمل‌ها مثل فیبر یا تانین می‌توانند در مورد افراد دچار هموروئید مفید باشند. میوه‌ها، سبزیجات و غلات کامل نیز مدفوع را نرم می‌کنند. در حالی که درمان‌های مربوط به هموروئیدها عموماً موفقیت‌آمیز هستند، آنها ممکن است عوارض جانبی نادری به دنبال داشته باشند و نیاز به توصیه پزشکی دارند.

سندرم نشت روده و ارتباط آن با اتیسم

بیماری سلیاک, بیماری مزمن کبد, دیابت, سندرم تخمدان پلی‌کیستیک

نشت روده ممکن است تقویت کننده طیفی از اختلالات سلامت باشد.

سندرم نشت روده نوعی اختلال گوارش است که بر جدار روده تأثیر می‌گذارد. در سندرم نشت روده، وجود شکاف‌هایی در دیواره روده به باکتری‌ها و مواد سمی امکان ورود به داخل جریان خون را می‌دهد. بسیاری از پزشکان و متخصصان مراقبت‌های پزشکی سندرم نشت روده (LGS) را به عنوان یک وضعیت قابل تشخیص شناسایی نمی‌کنند. به هر حال، شواهد علمی جدید عنوانگر آن است که نشت روده می‌تواند تقویت کننده طیفی از مشکلات پزشکی باشد.

بدبو شدن مدفوع چه علتی دارد؟

عفونت اشیریشیا کولی, پانکراتیت مزمن, فیبروز کیستیک, سندرم روده کوتاه, عفونت‌ باکتریایی، عفونت ویروسی, رژیم غذایی  FOODMAP

در بسیاری موارد مدفوع بدبو نتیجه غذایی است که شخص می‌خورد

مدفوع در حالت نرمال بوی نامطبوعی دارد. مدفوع بدبو دارای بویی به شکل نامعمول قوی و متعفن است. در بسیاری موارد مدفوع بدبو نتیجه غذایی است که شخص می‌خورد و نیز باکتری‌هایی که در کولون وی وجود دارند. در هر حال مدفوع بدبو همچنین می‌تواند نشان دهنده وجود اختلالی جدی در سلامت شخص باشد. اسهال، نفخ، یا گوز ممکن است به همراه مدفوع بدبو بروز کنند. این مدفوع‌ها معمولاَ حالت آبکی و رونده دارند. تغییر برنامه غذایی یک علت شایع بدبو شدن مدفوع است.

علل و درمان پری معده

بیماری ریفلاکس معده به مری, GERD, گاستروپارزی, سندرم پیش از قاعدگی, گاستریت, پانکراتیت

هر کسی که دچار احساس مداوم پری یا نفخ معده است باید به دکتر مراجعه کند.

احساس پُر بودن معده پس از خوردن یک وعده غذای مفصل نرمال است. به هر حال، اگر معده کسی منظماً یا به دلیلی ناروشن پر و سفت احساس شود این می‌تواند پیامی از یک اختلال زمینه‌ای باشد. استرس، عادت‌های غذا خوردن، و عوامل مربوط به سبک زندگی همگی می‌توانند باعث احساس سفتی و پری معده شوند. اختلالات تأثیرگذار برای گوارش و هورمون‌ها نیز می‌توانند عامل ایجاد چنین حسی باشند.

مفهوم مدفوع در سلامت افراد دچار بیماری التهابی روده

 کلوستریدیوم دیفیسیل, مدفوع سفت, درد هنگام دفع مدفوع, سندرم روده تحریک‌پذیر

تغییر در عادات روده می‌تواند در مورد بسیاری از مشکلات مرتبط به بیماری التهابی روده سرنخی در اختیار شما قرار دهد

هر چند ما در صحبت از آن احتیاط می‌کنیم، هر کسی دفع مدفوع دارد. اگر شما فردی باشید که در شرایط ابتلاء به یک بیماری التهابی روده (IBD)، شامل بیماری کرون و کولیت اولسراتیو به زندگی خود ادامه می‌دهد، ترس از صحبت در مورد مسائل مرتبط به توالت صرفاً ناشی از پرداختن به مبحثی خجلت‌آور نیست - این موضوع در عمل می‌تواند به مدیریت کردن اختلال مبتلابه شما کمک کند. تغییر در عادات روده می‌تواند در مورد بسیاری از مشکلات مرتبط به بیماری التهابی روده سرنخی در اختیار شما قرار دهد.

گاز روده‌ای دردناک: علت، درمان، و پیشگیری

SIBO, GERD, سندرم روده تحریک‌پذیر, آلفا-گالاکتوسیداز, سایمتیکون, لاکتاز, چسبندگی شکمی, فتق شکمی, سرطان کولون

در مورد برخی افراد، گاز دردناک مشکلی برگشت کننده است

گاز یک فرآورده گوارش سالم است. گاز زمانی بروز می‌کند که باکتری‌ها کربوهیدرات‌ها را در روده بزرگ تجزیه می‌کنند. کارشناسان تخمین می‌زنند که بدن هر فرد معمولی روزانه بین 0.6 تا 1.8 لیتر گاز تولید می‌کند. گاز زمانی که شخص آروغ می‌زند یا گاز دفع می‌کند از دستگاه گوارش خارج می‌شود، و این کاری است که شخص سالم روزانه 12 تا 25 بار انجام می‌دهد. با وجودی که گاز روده‌ای به طور معمول دردناک نیست، گاز دردناک لزوماً علتی برای نگرانی محسوب نمی‌شود.

گاز معده: علایم، علل، و درمان

 IBS, SIBO, درد شکم, عدم تحمل غذایی, یبوست مزمن, اولسر پپتیک, فتق, انسداد روده‌ای, سرطان کولون

گاز معده خفیف یا گهگاهی معمولاً علتی برای نگرانی ندارد

گاز معده معمولاً یک نشانه آن است که شخص در زمان نوشیدن یا خوردن هوا بلعیده است. آروغ زدن معمولاً به خلاص شدن از گاز و تخفیف هر گونه نفخ و حالت ناراحتی کمک می‌کند. دوره‌های خفیف یا غیر مکرر گاز معده معمولاً علتی برای نگرانی ندارد. به هر حال، گاز معده مکرر یا مداوم گاهی از اوقات می‌تواند نشان دهنده یک اختلال زمینه‌ای معده‌ای روده‌ای باشد که نیاز به درمان دارد.

مقالات دیگر...