دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

پرولاپس خفیف روده کوچک ممکن است هیچ نشانه یا علامتی ایجاد نکند

فروافتادگی روده کوچک [پرولاپس روده کوچک]، که انتروسیل (انتروسل) نیز نامیده می‌شود زمانی بروز می‌کند که روده کوچک به داخل حفره تحتانی لگن فرومی‌نشیند و به قسمت بالای واژن فشار آورده ایجاد برآمدگی یا بیرون زدگی می‌کند. اصطلاح "پرولاپس" به معنی لغزیدن یا بیرون زدن از جای خود است. زایمان، پیری و دیگر فرآیندهایی که باعث ایجاد فشار بر کف لگن می‌شوند می‌توانند عضلات و رباط‌های تقویت کننده ارگان‌های لگن را تضعیف کنند و احتمال ایجاد پرولاپس روده کوچک را افزایش دهند. برای مدیریت پرولاپس روده کوچک، موازین مراقبت از خود و دیگر گزینه‌های غیر جراحی اغلب مؤثر هستند. در موارد شدید، شخص نیاز به ترمیم با استفاده از عمل جراحی خواهد داشت.

احساس افسردگی پیش از پریود عادت ماهانه و در طول آن شایع است

احساس افسردگی پیش از پریود عادت ماهانه و در طول آن شایع است. کارشناسان بر این باورند که این تغییرات عاطفی نتیجه نوسان در سطح هورمون‌ها است. بسیاری از زنان دارای عادت ماهانه علایم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) شامل نوسان خلق و سردرد را تجربه می‌کنند. به هر حال برخی زنان ممکن است دچار علایم شدیدتری مثل افسردگی و خشم شوند. هورمون‌ها همچنین می‌توانند باعث شوند تا زنان در طول پریود به احساس تهوع دچار گردند. علایم شدید سندرم پیش از قاعدگی ممکن است نشان دهنده اختلال دیگری باشند که اختلال دیسفوریک پیش از قاعدگی (PMDD) نامیده می‌شود.

ترشح واژن به شکل منظم یک نشانه سلامت سیستم تولید مثل زنان است

ترشح بیش از حد واژن ممکن است بر اثر برانگیختگی جنسی، تخمک‌گذاری، یا عفونت ایجاد شود. ترشحات نرمال واژن دارای طیف رنگی شفاف یا شیری تا سفید هستند. قوام ترشح واژن نیز از باریک و آبکی تا متراکم و چسبناک متفاوت است. در کل، ترشحات سالم واژن باید نسبتاً فاقد بو باشند. در صورت مواجه شدن با هر گونه علامت عفونت زنان باید به پزشک مراجعه کنند. برخی علایم در این مورد عبارتند از: ترشحات واژن به رنگ‌های زرد، سبز، یا خاکستری، ترشح واژن دارای بوی بد، ترشحاتی که به نظر شبیه پنیر خامه‌ای هستند، خارش یا سوزش اطراف ناحیه تناسلی

درد واژن می‌تواند یک علامت عفونت یا آسیب‌دیدگی موقتی یا یک علامت مزمن بدون هر علت شناخته شده باشد

درد واژن می‌تواند یک علامت عفونت یا آسیب‌دیدگی موقتی یا یک علامت مزمن بدون هر علت شناخته شده باشد. درد واژن مداوم بدون علت آشکار ولودینیا نامیده می‌شود. ولوودینیا در اختلالات زنان شایع بوده و مبتلابه 16 درصد زنان در ایالات متحد آمریکا است. ترس یا خجلت ممکن است مانع از مراجعه زنان برای درمان برای درد واژن شود. برخی زنان که در جستجوی درمان بوده‌اند خبر از این می‌دهند که پزشکان به سرعت در مورد علایم مبتلابه آنان دچار اشتباه می‌شوند.

سردرد پریود می‌تواند شدید باشد و در زندگی روزانه زنان اختلال ایجاد کند

بسیاری از زنان در زمان حول و حوش پریود دچار سردرد می‌شوند. سردرد پریود می‌تواند شدید باشد و در زندگی روزانه زنان اختلال ایجاد کند. سردرد پریود می‌تواند خفیف بوده و با علایمی مثل تحریک‌پذیری و حساس شدن پستان‌ها همراه شود. در این مورد زنان ممکن است در حال تجربه کردن علایم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) باشد. همچنین خونریزی قاعدگی می‌تواند محرک حملات میگرن در زنان مبتلاء به این بیماری شود. سردرد میگرنی قاعدگی ممکن است پیش از پریود، در طول آن و پس از پریود بروز کند. سردرد ممکن است بر اثر اُفت میزان هورمون استروژن بدن در طول پریود بروز کند.

اندازه پستان را مقدار بافت چربی موجود در آن تعیین می‌کند

در سراسر دوران زندگی و مخصوصاً در دوره بارداری و شیردهی اندازه و شکل پستان‌های زنان ممکن است تغییر کند. اندازه پستان را مقدار بافت چربی موجود در آن تعیین می‌کند. تولید شیر باعث متراکم‌تر شدن بافت پستان می‌شود. پس از شیردهی، هم بافت چربی و هم بافت همبند در پستان‌ها ممکن است دچار تغییر شوند. پستان زنان ممکن است به اندازه دوره پیش از شیردهی از پستان برگردد یا برنگردد. پستان برخی زنان بزرگ شده و به همین شکل باقی می‌ماند و پستان زنان دیگر کوچک می‌شود. اما شل شدن و حالت افتادگی یا پُر باقی ماندن پستان در کنار شیر دادن از پستان می‌تواند به ژنتیک، وزن‌گیری در طول بارداری و سن زن مرتبط باشد.

کیست نبوتین نشانه سرطان سرویکال محسوب نمی‌شود

کیست‌های نِبوتیَن [کیست‌ نابوتین، کیست‌ نابوتیان] برآمدگی‌های خوش‌خیم روی سرویکس (دهانه یا گردن رحم) هستند. این کیست‌ها پر از مخاطی به رنگ زرد شفاف یا کهربایی رنگند. زنان ممکن است بیش از یک مورد از این کیست‌ها داشته باشند. احتمال آن وجود دارد که زنان پس از زایمان یا بعد از یائسگی دچار کیست نبوتین شوند. این کیست‌ها نرمال هستند و به طور معمول باعث ایجاد هیچ علامتی نمی‌شوند. کیست نبوتین نشانه سرطان سرویکال [سرطان گردن رحم] محسوب نمی‌شود.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.