دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

اختلالات متعددی ممکن است باعث راش اطراف چشم شود

راش به دلایل مختلفی شامل اختلالات پوستی و انواع عفونت ممکن است در اطراف چشم‌ها ظاهر شود. مثال‌هایی در این مورد درماتیت اتوپیک، پسوریازیس (سوریازیس) و سلولیت را شامل می‌شود. به علت کثرت اختلالات مسبب راش در اطراف چشم‌ها ممکن است تشخیص مشکلات پوستی مسبب این اختلال دشوار باشد. برای تشخیص راش اطراف چشم پزشکان نیاز به معاینه کامل ناحیه آسیب دیده و گرفتن شرح حال پزشکی کامل دارند.

عفونت‌ها در مورد پیرسینگ دهان و بینی شایع‌ترند

تاتو زمانی ایجاد می‌شود که متخصص تاتو جوهر را به کمک یک سوزن وارد لایه درمیس پوست می‌کند. این کار باعث تغییر رنگدانه پوست شده و می‌تواند برای ایجاد تقریباً هر تصویری که مورد نظر است مورد استفاده قرار گیرد. در سال‌های اخیر تاتوها محبوب و محبوب‌تر شده‌اند. بر مبنای برخی نظرسنجی‌ها در هر بازه زمانی 30 تا 44 درصد آمریکایی‌ها بر روی بدن خود تاتو دارند. پیرسینگ نوع دیگری از هنر کار بر روی بدن است. در این نوع دستکاری روی بدن، متخصص پیرسینگ از یک سوزن برای ایجاد سوراخ داخل بدن استفاده می‌کند. متخصص پیرسینگ یک قطعه زیورآلات را داخل سوراخ مزبور قرار می‌دهد.

امکان کبود شدن عضلات و استخوان‌ها نیز وجود دارد

کبودی زمانی ایجاد می‌شود که یک جراحت یا آسیب باعث پارگی سطح پوست نمی‌شود اما کماکان سبب می‌گردد تا رگ‌های خونی زیر سطح پوست پاره شده خون به داخل بافت پیرامون نشت کند. کبودی به نام کوفتگی نیز خوانده می‌شود. اکثر کبودی‌ها بدون نیاز به درمان پزشکی بهبود می‌یابند، و این موضوع نرمال است که کبودی تغییر رنگ دهد و حتی در فرآیند التیام خارش ایجاد کند. کبودی بر مبنای رنگ پوست هر کسی متفاوت به نظر می‌رسد و ممکن است شناسایی آن بر روی پوست‌های تیره دشوارتر باشد. در کل، کبودی به شکل لکه‌های تغییر رنگ داده یا تیره‌تر روی پوست ظاهر می‌شود.

خارش تأثیرگذار بر گلو و گوش می‌تواند نشانه چند وضعیت مختلف شامل انواع آلرژی و سرماخوردگی باشد

خارش تأثیرگذار بر گلو و گوش می‌تواند نشانه چند وضعیت مختلف شامل انواع آلرژی و سرماخوردگی باشد. این علایم به طور معمول جای نگرانی ندارند و اغلب با مداوای خانگی برطرف می‌شوند. به هر حال، برخی علایم که در کنار خارش گلو و خارش گوش همراهند نشان دهنده اختلالی جدی‌تر به شمار می‌روند. در صورت ادامه علایم به مدت بیش از 10 روز یا تشدید آنها به دکتر مراجعه کنید. برای علایم جدی‌تر شامل موارد زیر کمک پزشکی فوری ضروری است: تنگی نفس، خس خس سینه، کهیر، سردرد یا گلودرد شدید، ورم صورت، دشواری بلع

در اکثریت موارد ورم انگشت دست خود به خود بهتر می‌شود

ورم انگشت علل بالقوه متعددی دارد که این علل طیفی از تصادف و کاربرد بیش از حد تا انواع عفونت و اختلالات زمینه‌ای سلامت را شامل می‌شود. در موارد بارزتر، ورم انگشت به نام داکتیلیت نیز شناخته می‌شود. مردم ممکن است گاهی از اوقات به این وضعیت زیر عنوان "انگشت‌ سوسیسی شکل" اشاره کنند. درمان ورم انگشت به علت آن بستگی دارند.

درمان تاول به علت آن بستگی دارد

تاول لب ممکن است به علل متفاوتی مثل عفونت، آلرژی یا تروما ایجاد گردد. این تاول ممکن است با علایم دیگری مثل ورم یا تب ظاهر شود. نمای ظاهری، محدود شکل‌گیری، و علایم دیگر همراه تاول لب علت آن را مشخص می‌کنند. درمان تاول لب شامل مصرف آنتی‌بیوتیک یا داروهای ضد ویروسی برای پاکسازی عفونت‌های باکتریایی و ویروسی است. اگر شکل برای غذا خوردن و آشامیدن دچار درد باشد دردکُش‌های غیر نسخه‌ای می‌توانند ناآرامی ایجاد شده را کاهش دهند. هر کسی که با تاول ادامه‌دار یا بهبود نیابنده مواجه شود باید به پزشک مراجعه کند.

پولیش بدن نوعی لایه‌برداری یا تراش کل بدن است

پولیش بدن نوعی لایه‌برداری یا تراش کل بدن است که باعث زدودن سلول‌های مرده پوست، تقویت تجدید تولید سلولی و مرطوب کردن پوست می‌شود. پولیش بدن به طور معمول در فهرست خدمات سالن‌ها به عنوان راهی برای آماده کردن پوست برای دیگر درمان‌ها مثل لفاف‌دار کردن وجود دارد. پولیش بدن دارای فواید متعددی برای پوست است که از جملۀ آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: لایه‌برداری پوست برای خارج کردن سلول‎های پوست مرده، رفع انسداد منفذهای پوست برای آماده‌سازی بدن جهت درمان، تقویت تجدید تولید سلول برای پیشبرد تولید پوست سالم، مرطوب و سیراب کردن پوست خشک، تقویت جریان خون با لایه‌برداری نیروبخش.

مقالات دیگر...