دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

زنان میانسال بیش از دیگران در معرض ابتلاء به سندرم شیرین قرار دارند

شخص چند روزی دچار تب بوده است. سپس دچار یک راش برجسته می‌شود که به سرعت گسترش یافته و آزار دهنده است. این علایم می‌تواند اشاره به شماری از اختلالات سلامت شامل موردی داشته باشد که شاید شما هرگز نام آن را نشنیده باشید: سندرم سوئیت. به طور معمول این اختلال نادر پوستی (که به نام درماتوزیس نوتروفیلیک تب حاد نیز شناخته می‌شود) موردی جدی نیست و بدون درمان برطرف می‌شود. اما این سندرم در عین حال ممکن است به تحریک اختلال دیگری در سلامت، مثل یک مورد عفونت یا احتمالاً سرطان، ایجاد شود. سندرم شیرین مُسری نیست، بنابراین از کسی به دیگری منتقل نمی‌شود. زنان میانسال بیش از دیگران در معرض ابتلاء به آن قرار دارند، اما احتمال ابتلاء کودکان و مردان نیز مطرح است.

خارش دادن مداوم یکی از علل لیکنیفیکیشن است

لیکنیفیکیشن زمانی مطرح است که پوست شخص زبر شده و حالت چرم به خود می‌گیرد. لیکنیفیکیشن معمولاً نتیجه خاراندن پوست یا اصطکاک مداوم است. وقتی کسی مداوماً ناحیه‌ای از پوست را بخاراند یا اگر ناحیه مورد اشاره زمانی طولانی در معرض سایش باشد، سلول‌های پوست شروع به رشد می‌کنند. این وضعیت به زبر و زمخت شدن پوست و تشدید نشانه‌های پوستی مثل ترک‌ها، چین و چروک یا لکه‌ها منجر می‌شود که این به پوست نمایی شبیه به چرم می‌دهد. لیکن سیمپلکس کرونیکوس که به نام نورودرماتیت نیز شناخته می‌شود یک لکه پوستی است که دچار لیکنیفیکیشن شده باشد. لیکن سیمپلکس یک اختلال اولیه یا بیماری نیست بلکه بیشتر نتیجه یک علت زیربنایی است.

نتایج حاصل از فیس لیفت دایمی نیست.

فیس لیفت (ریتیدکتومی) نوعی عمل جراحی زیبایی است که با هدف ایجاد نمای ظاهری جوان‌تر برای صورت انجام می‌شود. این اقدام می‌تواند حالت آویختگی یا شکن‌ پوست را در قسمت گونه‌ها و ناحیه فک و دیگر تغییراتی که بر اثر افزایش سن در صورت ایجاد می‌شود، کاهش دهد. در طول عمل فیس لیفت یک قسمت آویخته پوست در هر سمت صورت به عقب کشیده و بافت‌های زیر پوست با عمل جراحی دگرگون می‌شود تا پوست صورت به دوره جوان‌تری از زندگی تغییر وضعیت دهد. پیش از بستن و بخیه زدن قسمت آویخته پوست، بخش اضافی آن برداشته می‌شود. لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) اغلب اوقات به عنوان بخشی از فیس لیفت برای کاهش توده چربی و پوست آویخته ناحیه گردن انجام می‌شود.

هر کسی که ظن ابتلاء به کراتولیز حفره‌دار در مورد وی مطرح باشد باید به پزشک مراجعه کند

کراتولیز حفره‌دار نوعی عفونت باکتریایی پوست است. این بیماری می‌تواند کف دست و پا را مبتلاء کند، و بیشترین شیوع آن در ناحیه کف پا، و مشخصاً در نواحی حامل وزن مشاهده می‌شود. این عفونت باعث ایجاد تورفتگی‌های کوچک یا چال در لایه رویی پوست می‌شود. این بیماری در عین حال می‌تواند بوی بدی ایجاد کند. کراتولیز حفره‌دار به طور معمول مبتلابه مردمی می‌شود که برای مدت‌های طولانی کفش‌های گرم و فاقد فضا برای تهویه هوا می‌پوشند که از جملۀ آنها می‌توان به سربازان، دریانوردان (ملوانان) و ورزشکاران اشاره کرد. 

ریزش موی ساق پا در عین حال به نام آلوپسی انترولترال ساق پا شناخته می‌شود

اصطلاح پزشکی برای ریزش مو آلوپسی است، و آلوپسی می‌تواند هر قسمتی در بدن شامل پاها را درگیر کند. ریزش موی ساق پا در عین حال به نام آلوپسی انترولترال ساق پا شناخته می‌شود. علت آن است که این نوع ریزش مو بر روی قسمت جلو و طرفین ناحیه زیر زانو (ساق پا) مشاهده می‌شود. نام دیگر این اختلال آلوپسی پرونئال است. بسیاری از مردم دچار آلوپسی ساق پا ممکن است از ابتلاء خود به آن بی‌خبر باشند. تا زمانی که در کنار ریزش موی مزبور علامت دیگری وجود نداشته باشد این وضعیت نباید عاملی برای نگرانی تلقی گردد.

ریزش مو در زنان به دلایل مختلف شامل ژنتیک، تغییرات سطح هورمون یا به عنوان بخشی از فرآیند طبیعی پیری رخ می‌دهد.

ریزش مو هم مردان و هم زنان را درگیر می‌کند. ریزش مو در زنان ممکن است بر اثر طیفی از علل اتفاق بیفتد با وجودی که شایع‌ترین علت آن آلوپسی اندروژنتیک است. انواع درمان برای ریزش مو در زنان در دسترس است که از جمله آنها می‌توان داروهای غیر نسخه‌ای را نام برد که عموماً مؤثرند. هر کسی که دچار ریزش مو باشد باید به پزشک مراجعه کند که قادر است تا علل زیربنایی ریزش مو را شناسایی کند. اگر پزشک ظن به آن داشته باشد که علت زیربنایی دیگری در میان است یا شخص دچار ریزش مو به داروهای غیر نسخه‌ای جواب نمی‌دهد، گزینه‌های درمانی دیگری را در دستور کار قرار خواهد داد

لیپیدما مبتلابه حدود 11 درصد زنان است

لیپیدما ممکن است تا 11 درصد زنان را درگیر کند. لیپیدما زمانی بروز می‌کند که چربی به شکلی نامنظم در زیر پوست و معمولاً در ناحیه کفل و پاها توزیع می‌شود. اگرچه لیپیدما در ابتدا خود را به یک مشکل مربوط به جنبه زیبایی شناختی نشان می‌دهد در نهایت سبب ایجاد درد و دیگر مشکلات می‌شود. لیپیدما ممکن است با چاقی متعارف یا لیمفدیما اشتباه گرفته شود. علایم متعارف لیپیدما ایجاد پاهای ستون مانند و پایین تنه بزرگ است، که اغلب حساسند و به سهولت دچار کبودی می‌شوند. برای مثال، نیمه بالایی بدن شخص ممکن است سایز 8 بوده اما نیمه پایینی می‌تواند سایز 16 باشد.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.