دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

کورک یا جوش مقعد: علل، درمان و موارد دیگر

, زگیل مقعد, پاپیلوماویروس انسانی, سرطان مقعد, کرم رتینوئید, اداپالن, بنزویل پروکسید

جوش‌های روی مقعد معمولاً همان انواع جوش هستند که در دیگر نقاط بدن مثل صورت ظاهر می‌شوند

احتمال بروز جوش در هر نقطه از بدن شامل ناحیه مقعد وجود دارد. پیش از استفاده از داروی آکنه برای مقعد مردم باید ابتدا با پزشک مشورت کنند تا مطمئن شوند که داروی مورد نظر برای ناحیه حساس اطراف مقعد ایمن است. جوش‌های روی مقعد معمولاً همان انواع جوش هستند که در دیگر نقاط بدن مثل صورت ظاهر می‌شوند. بر مبنای اعلام "انجمن آکادمی آمریکایی درماتولوژی"، این راش‌ها می‌توانند به شکل پاپول، پوسچول یا نودول بروز کنند. گاهی از اوقات امکان ایجاد کورک سرسیاه یا سرسفید وجود دارد.

علل و درمان ترک پوست دست و پا

 اگزما, درماتیت اتوپیک, پای ورزشکار, تاینیا پدیس, نوروپاتی دیابتی, اسید لاکتیک, کورتیکوستروئید, کلسینورین

ترک پوست دست و پا در زمستان شایع است

برای بسیاری از مردم ترک پوست در زمستان ایجاد یا تشدید می‌شود، یعنی زمانی که هوای خشک می‌تواند به خشکی دست، پا یا لب‌ها منجر شود. برخی مواقع ترک پوست به علت یک اختلال پوستی مثل اگزما یا پسوریازیس (سوریازیس)، یا بر اثر تماس پوست با یک ماده تحریک کننده بروز می‌کند. ترک پوست همچنین می‌تواند یک علامت اختلالی زمینه‌ای باشد. برای مثال مردم دچار دیابت ممکن است با ترک پوست کف دست و پا مواجه شوند.

آیا نتیجه کاشت مو دایمی است؟

نمای ظاهری, درماتولوژیست‌ها, متخصصان پوست, جراحان زیبایی, جراحی پلاستیک

این امکان هست که اولین کاشت موی شخص آخرین مورد آن نباشد.

وقتی به "کاشت مو" فکر می‌کنیم ممکن است انبوه موهای گذشته خود را در ذهن مجسم کنیم. اما کاشت مو به ویژه در طول دهه گذشته راه درازی را پشت سر است. کاشت مو - که گاهی از اوقات ترمیم مو نامیده می‌شود - یک اقدام سرپایی است که از فناوری میکروگرافت برای استفاده از فولیکول‌های موی خود شخص برای نواحی دیگر جمجمه که مو در آنجا تَنُک شده است استفاده می‌کند. نتایج کاشت مو آشکارا طولانی مدتند و دایمی تلقی می‌شوند. این اقدام در عین حال زمان-هزینه‌بر است و فرآیندی شامل التیام و ریکاوری در آن وجود دارد. به همین دلایل افرادی که پیشتر مقدار قابل توجهی از موهای سر خود را از دست داده‌اند به طور معمول کاندیداهای کاشت مو محسوب می‌شوند.

چرا سینه من می‌خارد؟

 زونا, پسوریازیس, آفتاب‌سوختگی, بیماری کلیه, اختلال تیروئید, سرطان پستان, دیفن‌هیدرامین, ستریزین

پروریتوس ممکن است به همراه راش یا بدون آن بروز کند

خارش بدن، که پزشکان آن را پروریتوس می‌نامند، علامتی شایع است که می‌تواند هر قسمتی از بدن را درگیر کند. وقتی قفسه سینه دچار خارش شود، این وضعیت را می‌توان نشان دهنده طیفی از علل، شامل واکنش‌های آلرژیک، پسوریازیس (سوریازیس)، و مشکلات کلیه یا کبد تلقی کرد. بسته به علت، این خارش ممکن است محدود به قفسه سینه باقی بماند یا به کل بدن گسترش یابد. گاهی از اوقات، شخص ممکن است دچار این احساس شود که گویی درون قفسه سینه وی دچار خارش است. پروریتوس ممکن است به همراه راش یا بدون آن بروز کند.

لکه‌های تیره رنگ روی واژن: علل، و درمان

سندرم تخمدان پلی‌کیستیک, اندروژن, اکانتوزیس نیگریکانس, اکانتوزیس نیگریکانس, رنگدانه‌سازی پوست, انسولین

پیری یکی از شایع‌ترین علل تغییرات واژن است

در اکثر موارد برای واژن و مادگی (فرج) تغییر شکل، بافت، یا حتی رنگ در گذر زمان موضوعی طبیعی (و نرمال) است. در موضوع رنگ، ارزش یادآوری دارد که بافت لابیا یا مادگی همیشه هم‌خانواده رنگ پوست نیست. یک زن دارای رنگ پوست تیره ممکن است مادگی با رنگ روشن‌تر داشته باشد در حالی که این امکان هست که زنان دارای پوست روشن مادگی به رنگ قهوه‌ای تیره داشته باشند. تغییرات مرتبط به سن در واژن ممکن است باعث ایجاد نواحی دچار تغییر رنگ روی مادگی شود که گاه به صورت نقطه‌های تیره‌تر یا لکه‌های پوستی ظاهر می‌شوند. این مورد عموماً جای نگرانی ندارد مگر اینکه با علایم دیگری مثل بی‌نظمی عادت ماهانه یا احساس درد در طول سکس همراه باشد.

آیا روغن پستان می‌تواند پستان‌ها را بزرگ کند؟

روغن دانه سویا, روغن جوانه گندم, روغن گل مغربی, روغن‌های ضروری, عضلات پکتورال

رشد پستان فرآیند پیچیده‌ای است که در زمان بلوغ آغاز می‌شود.

طرفداران محصولات روغن پستان اصرار دارند که برخی روغن‌ها می‌توانند به بزرگ‌تر شدن پستان کمک کرده یا به عبارت دیگر باعث تحریک سلامت پستان شوند. این ادعاها دربرگیرنده طیفی گسترده از روغن‌ها شامل موارد زیر است: روغن بادام، روغن جوجوبا، روغن زیتون، روغن بذر کتان، روغن دانه سویا، روغن جوانه گندم، روغن گل مغربی، روغن‌های ضروری مثل رز، اسطوخودوس، یا یاس. برخی شرکت‌ها مخلوط‌های اختصاصی برای فروش به عنوان روغن پستان تولید می‌کنند در حالی که مابقی روغن‌های منفرد و مخلوط‌های روغنی می‌فروشند.

زگیل: انواع، درمان و پیشگیری

 زگیل‌ تخت, زگیل رشته‌ای, زگیل پری‌یونگول, درمان‌های انجمادی, اسید سالیسیلیک, نوار مجرا, نیتروژن مایع

بیش از 100 نوع HPV یا ویروس مسبب زگیل‌های تناسلی وجود دارد

زگیل‌ها توده‌های برجسته روی پوست هستند که توسط پاپیلوماویروس انسانی (HPV) ایجاد می‌شوند. زگیل‌ها هزاران سال است که مبتلابه انسان هستند - آنها در مومیایی‌های بر جای مانده از 3000 سال پیش کشف شده و شکسپیر نیز از آنها نام برده است. اگرچه زگیل‌ها عموماً خطرناک نیستند، زشتند، بالقوه ناراحت کننده و مُسری هستند. زگیل در عین حال می‌تواند دردناک باشد. بیش از 100 نوع HPV یا ویروس مسبب زگیل‌های تناسلی وجود دارد. تقریباً تمامی انواع HPV باعث زگیل‌های نسبتاً بی‌ضرر می‌گردند که روی دست یا پا ظاهر می‌شوند. به هر حال، چند گونه HPV وجود دارد که باعث بروز زگیل روی ناحیه تناسلی، درون و اطراف آن می‌شوند.

مقالات دیگر...