دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

شالازیون – آنچه دانستنش نیاز است

شالازیون، انسداد غده روغنی، میموبین، گل مژه، فولیکول، سبوریا، آکنه، روزاسه ، روساسه، بلفاریت مزمن، کورتیکوستروئید،  Healthline

بسته به محل و اندازه شالازیون این اختلال ممکن است باعث تاری دید یا انسداد بینایی شود

 شالازیون یک برآمدگی یا تورم کوچک و معمولاً فاقد درد است که روی پلک چشم ظاهر می‎شود. انسداد غده روغنی یا میموبین مسبب بروز شالازیون است. شالازیون ممکن است روی پلک بالایی یا پایینی ایجاد شود و امکان برطرف شدن آن بدون درمان وجود دارد. شالازیا اصطلاحی برای توصیف شالازیون‌های متعدد است. شالازیون گاهی از اوقات با گل‎مژه داخلی یا گل‎مژه خارجی اشتباه گرفته می‎شود. گل‎مژه داخلی عفونت غده میموبین است. گل‎مژه خارجی عفونت ناحیه فولیکول مژه چشم و غده تعریق است. گل‎مژه‌ها معمولاً دردناکند حال آنکه شالازیا به طور معمول فاقد درد است. امکان بروز شالازیا پس از گل‎مژه وجود دارد. مردم در صورت ظن ابتلاء به شالازیون باید به پزشک مراجعه کنند به ویژه اگر شالازیون باعث ایجاد انسداد در بینایی شده یا اگر شخص در گذشته دچار شالازیا شده باشد.

اختلالات پلک زدن – علل شایع، درمان، و پیشگیری

پلک زدن چشم، انقباض پلک چشم، بلفارواسپاسم، اسپاسم همی‎فاسیال، تزریق بوتاکس، مایکتومی، سندرم میگ، بلفاریت، اینتروپیون

شایع‌ترین اشکال پلک زدن مزمن بلفارواسپاسم خوش‌خیم خودبه‎خودی (ذاتی) و اسپاسم همی‌فاسیال است.

پلک زدن می‌تواند ناراحت کننده و باعث بروز تحریک‌پذیری شود. به هر جهت، وقتی پلک زدن با علایم دیگری همراه نباشد، به ندرت خطرناک است. برخی اوقات فعالیت الکتریکی مغز سبب می‌شود تا سلول‌های عصبی پیام‌های آنی به عضلات ارسال کنند، که این پیام‌ها سبب بروز اسپاسم می‌شوند. این اسپاسم‌ها نتیجۀ هیچ محرک داخلی یا خارجی نیستند و مدت زیادی ادامه ندارند. یک بار پلک زدن احتمالاً نتیجۀ چنین پدیده‌ای است.

لیزیک و خشکی چشم: چه ارتباطی هست؟

عمل جراحی ضخامت قرنیه که به نام لیزیک شناخته می‌شود شایع‌ترین نوع عمل جراحی چشم است. این نوع جراحی برای درمان نزدیک‌بینی، دوربینی و آستیگماتیسم به کار می‌رود. بر مبنای نظر سازمان غذا و داروی ایالات متحد آمریکا (FDA)، این عمل برخی خطرات و پیامدهای غیر قابل اجتناب را در برخی از بیماران به دنبال دارد. شایع‌ترین عارضه در مورد این عمل خشکی چشم است.

سرخی چشم یا چشم صورتی: مداوای خانگی و راهنمای بهداشتی

سرخی چشم، ورم ملتحمه، بلفاریت، چشم صورتی، چشم برافروخته، گلوکوما، گلوکوم، التهاب چشم، شالازیون، گل‎مژه

سرخی چشم معمولاً به این معنی است که سفیدی مردمک چشم به رنگ خون دیده می‌شود. این وضعیت به دلیل تغییرات رگ‌های خونی که جریان خون را در غشاء پوشش دهندة قسمت پیشین چشم برقرار می‌کنند، بروز می‌یابد.

سرخی چشم به این معنی است که دیگران در چشم شما سرخی می‌بینند و به این معنی نیست که بینایی فرد به سرخی متمایل شده است. سرخی چشم اگر بدون درد باشد علل مختلفی دارد که در کل چندان جدی نیستند. این مشکل اغلب اوقات قابل پیشگیری است و نیز با مداوای خانگی برطرف می‌شود. دیگر اصطلاحات مورد استفاده برای سرخی چشم شامل "چشم صورتی" و "چشم‌های برافروخته" است. دیگر اصطلاحات مورد استفاده برای سرخی چشم شامل "چشم صورتی" و "چشم‌های برافروخته" است. اگر چشم دچار درد باشد این می‌تواند مشکلی جدی تلقی شود. اگر چشم بیشتر دچار خارش باشد یا احساسی از حالت خراشیدگی در آن وجود داشته باشد، این مورد احتمالاً چندان جدی نیست.