دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ملانوزیس آلت تناسلی مردان: علل، عوامل خطر، درمان و پیشگیری

لیکن اسکلروسوس, رنگدانه, هموسیدرین, لیپوفوسکین, لیزر یاقوت Q-سوئیچ, ملانوما

ملانوزیس آلت تناسلی مردان خوش‌خیم است و مسری نیست

ملانوزیس آلت تناسلی مردان معمولاً وضعیتی خوش‌خیم است. این وضعیت با لکه‌های کوچک پوست تیره روی آلت تناسلی مرد مشخص می‌شود. این تغییر رنگ به نام بیش‌رنگدانگی شناخته می‌شود و زمانی بروز می‌کند که ملانین (رنگدانه قهوه‌ای) توده‌هایی در زیر سطح پوست ایجاد می‌کند. ملانوزیس آلت تناسلی مردان همچنین به نام لنتیجینوسیس آلت تناسلی مردانه شناخته می‌شود. نقطه‌ها یا زوائد تیره‌تر پوستی ممکن است روی کلاهک یا استوانه آلت مرد شکل بگیرند. این وضعیت به طور نرمال بی‌ضرر است و نیازی به درمان ندارد. وضعیت مزبور در عین حال مسری نیست.

ادرار بدبو: علل، تشخیص و درمان

واژینوزیس باکتریایی, دیابت, نارسایی ارگان, یرقان, مارچوبه, بارداری

ادرار بدبو همیشه بر اثر وجود مشکلی در سلامت ایجاد نمی‌شود

ادرار اغلب کمی بوی آمونیاک می‌دهد، مخصوصاً به عنوان ادرار اول در صبح یا زمانی که شخص دچار دهیدراسیون باشد. به هر حال، ادرار بدبو می‌تواند یک نشانه عفونت باشد، بنابراین اگر بوی مورد اشاره خود به خود از بین نرود، یا اگر علایم اضافی ایجاد گردد شخص باید به پزشک مراجعه کند. ادرار بدبو همیشه بر اثر وجود مشکلی در سلامت ایجاد نمی‌شود. دهیدراسیون، برخی ویتامین‌ها و بعضی داروها می‌توانند باعث ایجاد بوی نامطبوع در ادرار شوند.

نوکتوریا یا پرادراری شبانه: علل و درمان

سولیفناسین, تولترودین, تروسپیوم, بیش‌فعالی مثانه, عفونت دستگاه ادراری, سرطان پروستات, هیپرکالمی

درمان نوکتوریا به علت آن بستگی دارد

به عبارت ساده نوکتوریا پرادراری شبانه است. این وضعیت شامل بیدار شدن به شکل منظم در شب برای ادرار کردن است. علل مختلفی برای این وضعیت مطرح است که می‌توانند تشخیص آن را با مشکل مواجه کنند. به هر حال وقتی علت یافته شود درمان‌های متعددی در دسترسند. همچنین راه‌هایی برای کمک به پیشگیری از نوکتوریا و نکاتی برای خواب مناسب در شرایط ابتلاء به این اختلال وجود دارد. درمان نوکتوریا به علت آن بستگی دارد، بنابراین ممکن است درمان‌های کارآمد مختلف متعددی مطرح باشند. برای مثال، اگر پرادراری شبانه بر اثر عفونت ایجاد شده باشد، آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند باعث برطرف شدن علایم شوند.

لنفانژیواسکلروسیس (لنفانژیواسکلروز) یا سفت شدن عروق لنفاوی در آلت تناسلی مردان

لنفانژیواسکلروسیس، لنفانژیواسکلروز، سفت شدن عروق لنفاوی، آلت تناسلی مردان، 	فعالیت جنسی شدید، بیوپسی، عفونت واگیردار جنسی، آنتی‌بیوتیک، لوبریکانت

لنفانژیواسکلروسیس (لنفانژیواسکلروز)، اختلالی است که در آن یکی از عروق لنفاوی متصل به ورید آلت تناسلی مردان سخت می‌شود

لنفانژیواسکلروسیس (لنفانژیواسکلروز)، اختلالی است که در آن یکی از عروق لنفاوی متصل به ورید آلت تناسلی مردان سخت می‌شود. این اختلال اغلب به شکل یک رشته ضخیم پیچیده شده به دور انتهای سر آلت تناسلی مردان یا در امتداد کل استوانه آلت تناسلی بروز می‌کند. اختلال مزبور همچنین زیر عنوان لنفانژیت اسکلروتیک شناخته می‌شود. لنفانژیواسکلروز اختلالی نادر و به طور معمول غیر جدی است. در بسیاری موارد این اختلال خود به خود برطرف می‌شود. در نگاه اول لنفانژیواسکلروز ممکن است به شکل یک ورید برجسته شده یا متورم در آلت تناسلی مردان به نظر برسد.

آیا ادرار استریل است؟ واقعیت و افسانه

افسانه‌های ادرار, سدیم, عفونت پای ورزشکار, قارچ, ادرار درمانی, نوشیدن ادرار

ادرار در اشخاص سالم به شکل طبیعی حامل باکتری است

اگر نوشیدن ادرار پلن پشتیبانی بقاء شماست، برایتان خبر بدی داریم. خوب، این شایعه که ادرار استریل است، شایعه است. دانشمندان پی برده‌اند که ادرار در اشخاص سالم به شکل طبیعی حامل باکتری است، بنابراین خلاف آنچه افسانه‌ها ما را به باور آن رسانده‌اند ادرار کاملاً "تمیز" نیست. اینکه ادرار استریل است به این معنی است که حامل هیچ باکتری یا دیگر ارگانیسم‌های زنده نیست. دانشمندان اثبات کرده‌اند که این ادعا صحت ندارد. یک مطالعه در مقیاس کوچک مربوط به سال 2014 نمونه‌های ادرار 65 نمونه را بررسی کرد. برخی نمونه‌ها دارای علایم عفونت دستگاه ادراری بودند. مطالعه مزبور پی برد که 80 درصد نمونه‌ها دچار رشد باکتری‌هایی بودند که بسیاری از آنها به شکل طبیعی در ادرار وجود دارند.

داغ حس شدن آلت تناسلی مرد چه علتی دارد؟

داغ حس شدن آلت تناسلی مرد، عفونت دستگاه ادراری، یوریتریت، اوریتریت، عفونت مخمری آلت تناسلی مردان، پروستاتیت، سوزاک، سرطان آلت تناسلی، آلت تابستانی، سندرم آلت تناسلی مردانه تابستانی

حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی مرد ممکن است نتیجه وجود یک عفونت یا عفونت واگیردار جنسی باشد

حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی مرد ممکن است نتیجه وجود یک عفونت یا عفونت واگیردار جنسی باشد. این می‌تواند موارد زیر را شامل گردد: عفونت دستگاه ادراری، یوریتریت (اوریتریت)، عفونت مخمری، پروستاتیت، سوزاک، سرطان آلت تناسلی نیز می‌تواند سبب ایجاد حس سوزش در آلت مردان شود اگرچه این شکل از سرطان نادر است. اگر کسی دچار حس گرما یا سوزش در آلت تناسلی خود باشد این وضعیت می‌تواند نتیجه یک مورد عفونت مثل موارد ناشی از عفونت دستگاه ادراری، عفونت مخمری، یا سوزاک تلقی گردد.

بیضه سرگردان یا بیضه شناور

بیضه سرگردان، بیضه شناور، کیسه بیضه، پشت آلت تناسلی، بیضه فرونیفتاده، کریپتورکیدیزم، رفلکس کریماستر، مایو کلینیک

در مورد اغلب پسران مشکل بیضه سرگردان گاهی اوقات پیش از رسیدن به دوران بلوغ برطرف می‌شود

بیضه شناور [بیضه سرگردان] بیضه یا خایه‌ای است که می‌تواند در فضای بین کیسه بیضه و کشاله ران جلو و عقب برود. وقتی بیضه سرگردان در کشاله ران قرار دارد می‌توان در طول معاینه شخصی به سادگی آن را به کمک دست به وضعیت درست قرارگیری بیضه، یعنی درون کیسه بیضه (کیسه پوستی آویخته در پشت آلت تناسلی مردانه، برگرداند. پس از رها کردن، بیضه ولو به طور موقت در پوزیسیون درست خود باقی می‌ماند. در مورد اغلب پسران مشکل بیضه سرگردان گاهی اوقات پیش از رسیدن به دوران بلوغ برطرف می‌شود. بیضه به محدوده درست قرارگیری خود در کیسه بیضه می‌رود و به شکل دایمی در آنجا ماندگار می‌شود.

مقالات دیگر...