دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ملین‌ها: راهنمای تخفیف یبوست

 ملین‌های اسموتیک, لاکتیتول, ملین‌های محرک, بیزاکودیل, نرم کننده‌های مدفوع, دوکوسات کلسیم, لیناکلوتید

یک راه روان نگه داشتن روده مصرف فیبر کافی در رژیم غذایی است

اخیراً احساس می‌کنید که نرم نرمک آنچه را می‌خورید درونتان انبار می‌شود. آن‌قدر که باید به توالت نمی‌روید و دچار احساس نفخ و ناراحتی هستید. مأیوس نشوید. آمریکایی‌های بسیاری - بر مبنای برخی تخمین‌ها بیش از 4 میلیون نفر - مداوماً با مشکل یبوست مواجهند. زنان در مثایسه با مردان بیشتر درگیر یبوست هستند. این موضوع ممکن است به عبور آهسته‌تر غذا از روده‌های زنان و همچنین اثرات هورمون‌های زنانه بر دستگاه گوارش مرتبط باشد. در این مقاله برخی درمان‌های مؤثر برای یبوست توضیح داده می‌شوند.

هماتوم پری‌آنال یا ترومبوز مقعدی چیست؟

عطسه, یبوست مزمن, سکس مقعدی, پروکتوسکپی, هموروئید, سرطان مقعد

هماتوم پری‌آنال تجمع خون نشت کرده از یک رگ خونی پاره شده در ناحیه اطراف مقعد است

هماتوم پری‌آنال انباشت خونی است که از یک رگ پاره شده در ناحیه اطراف مقعد نشت کرده است. در عین ناراحت کننده بودن بروز با درد، برآمدگی با ظاهر کبودی در اطراف مقعد می‌تواند هشدار دهنده علت باشد. مردم ممکن است این ورم را با هموروئید خارجی اشتباه بگیرند زیرا هر دو اختلال باعث ایجاد برآمدگی‌های ناسور در اطراف رکتوم (راست روده) می‌شوند. به هر حال، حتی با وجودی که هموروئیدها شایع‌ترین علت مشکلات مقعد هستند آنها باعث ایجاد هماتوم پری‌آنال نمی‌شوند و تفاوت‎‌های مهمی بین این دو وضعیت وجود دارد.

آروغ زدن و سرطان - چه ارتباطی دارند؟

آروغ زدن، سرطان، باد گلو، جویدن آدامس،سرطان معده، سرطان ازوفاژیال، 	سرطان پانکراتیک، عفونت هیلکوباکتر پیلوری، سندرم مگانبلیس، ایروفاژی، گاستریت، ریفلاکس اسید، بیماری ریفلاکس معده به مری

آروغ زدن بیش از حد همیشه به معنی ابتلاء به سرطان نیست

اگر شما بیش از حد نرمال آروغ می‌زنید یا متوجه می‌شوید که در زمان غذا خوردن پیش از وقت احساس سیری می‌کنید، در این صورت ممکن است نگران آن شوید که این وضعیت نرمال بوده یا چیز جدی‌تری مطرح است. این مقاله به آروغ زدن، علل آن و اینکه ارتباطی با سرطان دارد، خواهد پرداخت. آروغ نام دیگر باد گلو است و به عمل آزاد کردن هوای درون معده از طریق دهان اشاره دارد. آروغ زدن راهی برای خلاص شدن بدن از از هوای اضافی موجود در سیستم گوارشی است. هوای آزاد شده حامل اکسیژن، دی‌اکسید کربن و نیتروژن است.

سندرم گره کور یا سندرم استاسیس در روده کوچک

سندرم گره کور، سندرم استاسیس، روده کوچک، سندرم گره رکود، دیورتیکولوزیس، اسکلرودرما، بیماری سلیاک، چاقی، دیابت، استئوپوروزیس، تست هیدروژن تنفسی، تست دی-گزیلوز تنفسی، تست تنفسی اسید صفرا، تست کمّی چربی مدفوع

رفع کمبودهای غذایی یک بخش حیاتی درمان سندرم گره کور است

سندرم گره کور زمانی بروز می‌کند که بخشی از روده کوچک به شکل گرهی درمی‌آید که باعث بای‌پس غذا در طول گوارش می‌شود. وجود این "گره کور" به این معنی است که غذا نمی‌تواند به شکل نرمال از دستگاه گوارش عبور کند. عبور کُند غذا و مواد زائد به محلی برای نشو و نمای باکتری تبدیل می‌شود. نتیجه این وضعیت یعنی رشد بیش از حد باکتری، اغلب سبب اسهال می‌شود و می‌تواند باعث کاهش وزن و سوءتغذیه گردد. سندرم گره کور که گاهی از اوقات سندرم استاسیس یا سندرم حلقه بازداشت نامیده می‌شود اغلب اوقات یک پیامد عمل جراحی معده یا شکم است. اما سندرم گره کور در عین حال می‌تواند بر اثر مشکلات ساختاری و بعضی بیماری‌ها ایجاد شود.

نفخ، و 18 راه برای درمان آن

نفخ، فعالیت فیزیکی، یوگا، نعناع، سوءهاضمه، سایمتیکون، ماساژ دادن شکم،  روغن‌های ضروری، فیبر، آدامس، پروبیوتیک

نفخ و ورم شکم می‌تواند نشان دهنده یک اختلال پزشکی جدی باشد

نفخ معمولاً زمانی رخ می‌دهد که گاز در معده یا روده‌ها جمع می‌شود. وقتی نفخ بلافاصله پس از خوردن غذا ایجاد شود، معمولاً خود به خود برطرف می‌شود، اما کماکان امکان تسریع روند رفع آن وجود دارد. بسیاری از مردم هر از گاه دچار نفخ می‌شوند. ورزش، مکمل‌ها، و ماساژ همگی می‌توانند نفخ را به سرعت کاهش دهند، و تغییرات ساده سبک زندگی می‌توانند از بروز مجدد آن پیشگیری کنند. نفخ شکم زمانی مطرح است که شکم پر و سفت احساس می‌شود. نفخ عموماً بر اثر انباشت گاز (هوا) جایی در دستگاه گوارش بروز می‌کند. نفخ باعث می‌شود تا شکم بزرگ‌تر از معمول به نظر برسد، و نیز ممکن است شکم حساس یا دردناک شود. احتباس آب در بدن نیز ممکن است به نفخ منجر گردد.

انکوپریسیس (بی‌اختیاری مدفوع، تر زدن) - علل، و درمان

انکوپریسیس، بی‌اختیاری مدفوع، تر زدن، کثیف کردن، یبوست، سنده‌، انیورسیس، استرس عاطفی، معاینه دیجیتال، ملین، شیاف، مقعدی، اماله

در بیشتر موارد، کثیف کردن یک علامت یبوست مزمن است

انکوپریسیس، که گاهی از اوقات بی‌اختیاری مدفوع، کثیف کردن یا تر زدن نامیده می‌شود، دفع مکرر مدفوع (معمولاً به شکل غیر ارادی) به داخل لباس است. به طور معمول بی‌اختیاری مدفوع زمانی اتفاق می‌افتد که مدفوع سفت در کولون و رکتوم انباشته می‌شود: کولون بیش از حد پر شده و مایع مدفوع به اطراف مدفوع حبس شده نشت کرده لباس زیر را لکه‌دار می‌کند. در نهایت، حبس مدفوع می‌تواند باعث ورم روده و کاهش کنترل بر حرکت روده شود. بی‌اختیاری مدفوع معمولاً پس از چهار سالگی یعنی زمانی که کودک راه استفاده از توالت را آموخته است بروز می‌کند. در بیشتر موارد، کثیف کردن یک علامت یبوست مزمن است.

ترشی معده یا پیروزیس ایدیوپاتیکا چیست؟

ترشی معده، بزاق دهان، پیروزیس ایدیوپاتیکا، ترشی اسید، بیش‌بزاق‌سازی، بیماری ریفلاکس معده به مری، رفلکس ازوفاژوسالیواری، آنتاسید، مهار کننده‌های پمپ پروتون، آنتاگونیست‌های گیرنده هیستامین-2

ترشی معده یک علامت معمول بیماری ریفلاکس معده به مری است

مردم مبتلاء به بیماری ریفلاکس معده به مری ممکن است دچار علامتی به نام ترشی معده [ترش کردن معده] شوند. ترشی معده زمانی بروز می‌کند که شخص مقادیر بالایی از بزاق دهان مخلوط با اسید معده تولید می‌کند که تا گلو بالا آمده‌اند. شخص دچار ترشی معده ممکن است مزه بدی در دهان خود احساس کند و به سوزش سر دل گرفتار شود. پزشکان گاهی از اوقات به ترشی معده زیر عنوان پیروزیس ایدیوپاتیکا، ترشی اسید یا بیش‌بزاق‌سازی اشاره می‌کنند. ترشی معده به علت بزاق زیادی که در آن وجود دارد با بالا آوردن، که در آن مخلوطی از اسید معده و گاهی اوقات غذای هضم نشده به وارد مری می‌شود، تفاوت دارد.

مقالات دیگر...