دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

چطور علایم مادرزادی را برداریم

نووس سباسه, لیزر تراپی, جراحی, تراشیدن, دارو, لیزر درمانی

اکثر علامت‌های مادرزادی را می‌توان برداشت یا دستکم کاری کرد که کمتر محسوس باشند

در حالی که از نظر پزشکی درمان اکثر علایم مادرزادی [خال، ماه‌گرفتگی و...] ضروری نیست، اگر کسی دارای یک علامت مادرزادی بارز باشد که باعث کاهش حس اعتماد به نفس وی می‌شود ممکن است دچار نگرانی در مورد چگونگی خلاص شدن از آن گردد. برخی علامت‌های مادرزادی خود به خود محو می‌شوند و برطرف کردن مابقی نیاز به گزینه‌های درمانی شامل موارد زیر دارند: لیزر درمانی، برخی داروها، عمل جراحی

نقص مادرزادی اسپاینا بیفیدا: انواع، علایم و علل

 نقایص مادرزادی, آلفا فیتوپروتئین, آمنیوسنتز, عکسبرداری اشعه X, اسکن MRI, هیدروسفالوس, اسید فولیک

آشکارترین نشانه در اسپاینا بیفیدا اکولتا یک کلاهک مو یا علامت مادرزادی در نقطه دچار آسیب است

اسپاینا بیفیدا نقص مادرزادی نسبتاً شایعی است. اصطلاح مزبور از ریشه لاتین به معنی "ستون فقرات شکاف‌دار" می‌آید. اگر نوزادی دچار این اختلال باشد، در طول فرآیند رشد، لوله عصبی (گروهی از سلول‌های شکل دهنده مغز و طناب نخاعی نوزاد) به شکل کامل بسته نمی‌شود و بنابراین استخوان پشت که وظیفه محافظت از ستون فقرات را دارد به طور کامل شکل نمی‌گیرد. این وضعیت می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جسمانی و روانی شود. در حدود 1500 تا 2000 نوزاد از 4 میلیون نوزادی که سالانه در ایالات متحد آمریکا متولد می‌شوند به اسپاینا بیفیدا مبتلاء هستند. باید از پیشرفت‌های پزشکی سپاسگزار بود که 90 درصد نوزادان دچار این بیماری به سنین بزرگسالی می‌رسند و اکثریت آنها زندگی کاملی را پشت سر می‌گذارند.

نقایص مادرزادی قلب باعث افزایش خطر سکتة مغزی می‌شود

بر مبنای مطالعة جدید منتشر شده در نشریة "سیرکیولیشن" بزرگسالانی که با نقص مادرزادی قلب متولد می‌شوند در معرض خطر بالاتری برای سکته مغزی قرار دارند. افرادی که با نقص مادرزادی قلب متولد می‌شوند ممکن است بعدها در طول زندگی دچار سکته مغزی شوند.