دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

فقدان فعالیت جسمانی یک ریسک فاکتور بسیاری از بیماری‎های جدی است. شاید این واقعیت که نه بزرگسالان و نه نوجوانان دارای فعالیت ورزشی در حد کافی نیستند، چندان شگفت‎انگیز نباشد. اما تحقیق جدید نشان می‎دهد که وضعیت ممکن است بسیار نگران کننده‎تر از چیزی باشد که پیشتر گمان می‎رفت. CDC توصیه می‎کند که افراد بزرگسال باید دستکم 2.5 ساعت در طول هفته دارای فعالیت ورزشی باشند.

بسیاری زنان از نوع جلوۀ بدن خود ناخشنودند. اما تحقیق جدید می‌گوید که فقط یک جلسه ورزش می‎تواند ما را در مورد جلوۀ بدن خود به باوری شادتر، ملایم‎تر و قوی‎تر برساند. یک مطالعه در مورد جنس و تصویر بدن در سال 2013 گزارش می‎دهد که فقط 11 درصد زنان بزرگسال آمریکایی در سنین بالای 45 سال از نوع ظاهر جسمانی خود رضایت دارند. ناخشنودی از تصویر بدن یک ریسک فاکتور اصلی در بروز اختلالات خوردن ودیگر انواع رفتارهای ناسالم است.

این نکته به خوبی اثبات شده است که فقدان فعالیت ورزشی می‎تواند خطر بیماری‌های مزمن شامل دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را افزایش دهد. به هر حال تحقیق جدید به این نکته پی برده است که چنین خطری می‎تواند فقط بر اثر دو هفته عدم فعالیت افزایش یابد. در مطالعه‌ای بر روی افراد بزرگسال جوان و سالم، محققان متوجه شدند که چرخش از زندگی شامل فعالیت جسمانی متوسط تا سنگین به گذران بدون تحرک فقط در طول 14 روز به تغییرات متابولیکی منجر می‌شود که می‎توانند ریسک بیماری‎های مزمن حتی مرگ زودهنگام را افزایش دهند.

در سال 2014، مطالعه‌ای منتشر شده در سائنس مدعی شد که نورون‌های تازه‌ای که در خلال ورزش ایجاد می‌شوند، نورون‌های قدیمی حافظه را پاک می‌کنند. اکنون تحقیق انجام شده از سوی دانشمندان کالج پزشکی A & M تگزاس درمی‌یابد که موضوع چنین نیست. مطالعة منتشر شده در نشریة نوروساینس آشکار می‌کند که فعالیت جسمانی محرک توسعة‌ نورون‌ها - یا سلول‌های عصبی – در ناحیه‌ای مرتبط به حافظه در مغز است، اما این سلول‌های تازه شکل یافتة عصبی مانع یادآوری حافظه نمی‌شوند.

شایع‎ترین علامت التهاب تاندون اکستانسور، فارغ از بروز در دست یا پا، درد است

شایع‎ترین علامت التهاب تاندون اکستانسور، فارغ از بروز در دست یا پا، درد است. در پا، این درد معمولاً در قسمت رویی پا موضعی می‎شود، که به طور معمول در مرکز پا متمرکز است. در دست، درد گرایش به بروز در قسمت روی دست دارد. شایع‎ترین علت بروز این عارضه استفادۀ بیش از حد از عضلات، استخوان‎ها و تاندون‎های دست و پا است. تاندون‎ها گروه‎های بافتی هستند که عضلات را به استخوان‎ها متصل می‎کنند. تاندون اکستانسور استخوان‎های انگشتان را به عضلات پشت دست متصل، و این به باز کردن انگشتان و شست کمک می‎کند. در پا، این تاندون استخوان‎های انگشتان پا را به عضلات جلوی متصل می‎کند.

"ما اغلب می‌شنویم که مردم پس از پیاده‌روی یا بیرون رفتن حس بهتری دارند، اما تا به حال تحقیقاتی به این ابعاد برای تأیید اینکه آیا این رفتارها در واقع موجب بهبود سلامت روان می‌شوند انجام نشده است." نتایج مطالعه نشان می‌دهد که پیاده‌‌روی گروهی در طبیعت "به طور قابل توجهی" باعث کاهش افسردگی، استرس کمتر و سلامت روانی بهتر، پیش و پس از کنترل متغیرهای کمکی است.

بر مبنای تصور رایج زنان باید به دلیل احتمال زایمان زودرس در دوران بارداری از ورزش خودداری کنند. در هر حال این دیدگاه تغییر یافته است. اکنون، مطالعه‌ای که به مرور و آنالیز شواهد موجود می‌پردازد، آنچه را که مطالعات متعدد دریافته‌اند تأیید می‌کند – ورزش در دوران حاملگی ایمن است و می‌تواند هم برای مادر و هم برای کودک مفید باشد.

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.