دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

راش پلاک و کورک‌ خارش‌دار کهیری در بارداری (PUPPP) یک اختلال پوستی شایع است

راش پلاک و کورک‌ خارش‌دار کهیری در بارداری (PUPPP) یک اختلال پوستی شایع است. مداواهای خانگی شامل بلغور جو، بابونه، و نعناع می‌توانند در این مورد کمک کننده باشند. این نوع راش معمولاً در نقاط دچار کشیدگی روی شکم شکل می‌گیرد و به پاها و قفسه سینه سرایت می‌کند. PUPPP باعث می‌شود تا یک برآمدگی شبه کهیر خارش‌دار و قرمز رنگ در لابلای چین و شکن‌های علایم کشیدگی پوست شکل بگیرد، و این راش می‌تواند به لکه‌های پوستی قرمز رنگ بزرگ‌تر و متورم تبدیل شود. در مردم دارای پوست روشن راش‌های مورد اشاره ممکن است با یک هاله یا حلقه باریک و سفید رنگ محصور شود.

خارش صورت یک اختلال پوستی شایع است

مردم ممکن است به دلایل مختلف دچار حس خارش یا پروریتوس در صورت شوند. اگرچه پروریتوس ممکن است به علت اختلالات مشهودی مثل پسوریازیس (سوریازیس) یا گزش حشرات ایجاد شود، این اختلال در عین حال می‌تواند نشان دهنده وجود یک اختلال زیربنایی باشد. خارش صورت یک اختلال پوستی شایع است که در موارد شدید یا مداوم می‌تواند بر کیفیت زندگی تأثیر منفی بگذارد. گاهی از اوقات علت خارش صورت خشکی پوست است. مردم دچار اختلالات پوستی مثل سوریازیس یا اگزما نیز ممکن است دچار خارش صورت شوند. وقتی کسی دچار خارش صورت باشد اما مبتلاء به راش یا علامت مشهودی نباشد، نیاز است تا برای تعیین علت خارش توسط پزشک بررسی شود.

فیس لیفت مایع به طور معمول برای صورت انجام می‌شود

نامزد ایده‌آل انجام فیس لیفت مایع کسی است که دارای چین و چروک نسبتاً کمی بوده و مقدار شل شدگی پوست در او کم باشد. فیس لیفت مایع شامل تزریق فیلرهای درمال [پرکننده‌های پوستی] به داخل پوست برای پلمپ کردن پوست است. فیس لیفت مایع متفاوت از فیس لیفت جراحی است که شامل ایجاد برش برای دسترسی به داخل پوست است. هدف فیس لیفت مایع کاهش شُل‌ شدگی و چین و چروک پوست است. فیس لیفت مایع همچنین می‌تواند: لب‌ها را پُر کند، سطوح مجوف زیر چشم‌ها را کاهش دهد، باعث پر شدن گونه‌ها شود اگر آنها لاغر به نظر می‌رسند، چروک‌های اطراف لب‌‌ها، چشم‌ها و پیشانی را از بین ببرد، نمای ظاهری جای زخم‌ها را کاهش دهد.

شخص در ابتدا ممکن است کراتوکانتوما را با جوش یا کورک اشتباه بگیرد

شخص در ابتدا ممکن است کراتوکانتوما را با جوش یا کورک اشتباه بگیرد، اما این تومور می‌تواند به سرعت بزرگ شود و به اندازه یک چهارم خود در طول چند ماه رشد کند. کراتوکانتوما شبیه به یک آتشفشان کوچک قرمز رنگ یا به رنگ پوست به نظر می‌رسد - دهانه متمایزی در قسمت بالای این توده دیده می‌شود که اغلب درون خود کراتین یا سلول‌های پوست مرده دارد. مردم اغلب کراتوکانتوما را روی پوستی مثل پوست ناحیه سر، گردن، بازوها یا پشت دست می‌بینند که در معرض تابش آفتاب قرار دارد، و گاهی از اوقات روی ساق پا دیده می‌شود. کراتوکانتوما اغلب در فولیکول مو آغاز می‌شود.

شاخ پوستی در سالمندان شیوع بیشتری دارد

شاخ پوستی نوعی زائده یا توده است که روی پوست ظاهر می‌شود. شاخ پوستی از جنس کراتین است، پروتئینی که لایه رویی پوست از آن تشکیل شده است. توده مورد بحث شبیه به مخروط یا شاخ به نظر می‌رسد و ممکن است در اندازه‌های متفاوتی ایجاد شود. نام آن از شباهی می‌آید که گاهی از اوقات با شاخ حیوانات دارد. شاخ پوستی در سالمندان شیوع بیشتری دارد و میزان شیوع آن در مردان و زنان مشابه است. بسیاری از شاخ‌های پوستی خوش‌خیم یا غیر سرطانی هستند، اما احتمال آن نیز هست که پیشاسرطانی یا سرطان‌زا باشند. بیشتر شاخ‌های پوستی حالت خمیده دارند و میزان خمش آنها ممکن است با رشد توده بیشتر شود.

استفاده بیش از حد از لایه‌بردارها یا کاربرد محصولات بسیار قوی می‌تواند باعث تحریک پوست شود

پوست به شکل طبیعی خود را یک بار هر 30 روز یا بیشتر، نوسازی می‌کند. این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که در لایه خارجی پوست یا اپیدرمیس، سلول‌های مرده ریزش کرده و با سلول‌های تازه جایگزین می‌شود. سلول‌های مرده پوست در کوران فعالیت‌های معمول روزمره مثل کندن و پوشیدن لباس ریزش می‌کنند. مردم در مورد زمان ریزش سلول‌های مرده پوست در طول روز باخبر نمی‌شوند. لایه‌برداری زمانی مطرح است که شخص به سرعت بیشتری خود را از دست سلول‌های مرده پوست در لایه خارجی پوست خلاص می‌کند. به هر حال مردم باید در هنگام استفاده از یک لایه‌بردار برای انجام این کار بسیار مراقب باشند

اگر کسی در مورد علت ریزش موی ناحیه شرمگاهی نامطمئن باشد باید به پزشک مراجعه کند

ریزش موی ناحیه شرمگاهی [یا ناحیه زهاری] برای سلامت شخص خطری ندارد اما می‌تواند باعث پریشان‌حالی روان‌شناختی شود. بعضی از مردم ممکن است در مورد علت زیربنایی ریزش موی ناحیه شرمگاهی نگران باشند. اگر کسی در مورد علت ریزش موی ناحیه شرمگاهی نامطمئن باشد باید به پزشک مراجعه کند. دکتر می‌تواند پوست و باقی مانده مو را در جستجوی نشانه‌های آسیب بررسی کند. پزشک در عین حال این امکان را دارد که برای موهای دچار ریزش بر اثر اختلالات زیربنایی پزشکی از تست‌هایی استفاده نماید. در صورتی که شخص بر اثر ریزش مو دچار دیسترس روان‌شناختی شده باشد باید به دکتر مراجعه کند. این احتمال هست که شخص به روان‌پزشک ارجاع داده شود. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.