دسته بندی ها
Search - Contacts
مقالات و اخبار
Search - News Feeds
واژه نامه
تگ ها

فهرست صفحات

ریزش موی ساق پا در عین حال به نام آلوپسی انترولترال ساق پا شناخته می‌شود

اصطلاح پزشکی برای ریزش مو آلوپسی است، و آلوپسی می‌تواند هر قسمتی در بدن شامل پاها را درگیر کند. ریزش موی ساق پا در عین حال به نام آلوپسی انترولترال ساق پا شناخته می‌شود. علت آن است که این نوع ریزش مو بر روی قسمت جلو و طرفین ناحیه زیر زانو (ساق پا) مشاهده می‌شود. نام دیگر این اختلال آلوپسی پرونئال است. بسیاری از مردم دچار آلوپسی ساق پا ممکن است از ابتلاء خود به آن بی‌خبر باشند. تا زمانی که در کنار ریزش موی مزبور علامت دیگری وجود نداشته باشد این وضعیت نباید عاملی برای نگرانی تلقی گردد.

نتایج حاصل از فیس لیفت دایمی نیست.

فیس لیفت (ریتیدکتومی) نوعی عمل جراحی زیبایی است که با هدف ایجاد نمای ظاهری جوان‌تر برای صورت انجام می‌شود. این اقدام می‌تواند حالت آویختگی یا شکن‌ پوست را در قسمت گونه‌ها و ناحیه فک و دیگر تغییراتی که بر اثر افزایش سن در صورت ایجاد می‌شود، کاهش دهد. در طول عمل فیس لیفت یک قسمت آویخته پوست در هر سمت صورت به عقب کشیده و بافت‌های زیر پوست با عمل جراحی دگرگون می‌شود تا پوست صورت به دوره جوان‌تری از زندگی تغییر وضعیت دهد. پیش از بستن و بخیه زدن قسمت آویخته پوست، بخش اضافی آن برداشته می‌شود. لیفت گردن (پلاتیسماپلاستی) اغلب اوقات به عنوان بخشی از فیس لیفت برای کاهش توده چربی و پوست آویخته ناحیه گردن انجام می‌شود.

هر کسی که ظن ابتلاء به کراتولیز حفره‌دار در مورد وی مطرح باشد باید به پزشک مراجعه کند

کراتولیز حفره‌دار نوعی عفونت باکتریایی پوست است. این بیماری می‌تواند کف دست و پا را مبتلاء کند، و بیشترین شیوع آن در ناحیه کف پا، و مشخصاً در نواحی حامل وزن مشاهده می‌شود. این عفونت باعث ایجاد تورفتگی‌های کوچک یا چال در لایه رویی پوست می‌شود. این بیماری در عین حال می‌تواند بوی بدی ایجاد کند. کراتولیز حفره‌دار به طور معمول مبتلابه مردمی می‌شود که برای مدت‌های طولانی کفش‌های گرم و فاقد فضا برای تهویه هوا می‌پوشند که از جملۀ آنها می‌توان به سربازان، دریانوردان (ملوانان) و ورزشکاران اشاره کرد. 

اگر ساق پا به شکل مداوم دچار خارش بوده یا علایم دیگری وجود داشته باشد مردم باید به پزشک مراجعه کنند

اختلالات مختلف سلامت و همچنین مشکلاتی مثل گزش حشرات و اصلاح می‌توانند باعث خارش ساق پا شوند. برخی علل نسبتاً خوش‌خیم هستند در حالی که مابقی مشکلاتی جدی محسوب می‌شوند. زمانی که علت خارش ساق پا نسبتاً بی‌ضرر باشد، شخص به طور معمول می‌تواند مشکل را با استفاده از داروهای غیر نسخه‌ای و دیگر مداواهای خانگی تخفیف دهد. در هر حال، بعضی مشکلات زیربنایی نیاز به تشخیص و درمان تخصصی دارند. علل و علایم خارش ساق پا. چند مشکل مختلف سلامت می‌توانند خارش ساق پا ایجاد کنند. در ادامه به علل شایع‌تر و علایم آنها پرداخته خواهد شد.

ریزش مو در زنان به دلایل مختلف شامل ژنتیک، تغییرات سطح هورمون یا به عنوان بخشی از فرآیند طبیعی پیری رخ می‌دهد.

ریزش مو هم مردان و هم زنان را درگیر می‌کند. ریزش مو در زنان ممکن است بر اثر طیفی از علل اتفاق بیفتد با وجودی که شایع‌ترین علت آن آلوپسی اندروژنتیک است. انواع درمان برای ریزش مو در زنان در دسترس است که از جمله آنها می‌توان داروهای غیر نسخه‌ای را نام برد که عموماً مؤثرند. هر کسی که دچار ریزش مو باشد باید به پزشک مراجعه کند که قادر است تا علل زیربنایی ریزش مو را شناسایی کند. اگر پزشک ظن به آن داشته باشد که علت زیربنایی دیگری در میان است یا شخص دچار ریزش مو به داروهای غیر نسخه‌ای جواب نمی‌دهد، گزینه‌های درمانی دیگری را در دستور کار قرار خواهد داد

لیپیدما مبتلابه حدود 11 درصد زنان است

لیپیدما ممکن است تا 11 درصد زنان را درگیر کند. لیپیدما زمانی بروز می‌کند که چربی به شکلی نامنظم در زیر پوست و معمولاً در ناحیه کفل و پاها توزیع می‌شود. اگرچه لیپیدما در ابتدا خود را به یک مشکل مربوط به جنبه زیبایی شناختی نشان می‌دهد در نهایت سبب ایجاد درد و دیگر مشکلات می‌شود. لیپیدما ممکن است با چاقی متعارف یا لیمفدیما اشتباه گرفته شود. علایم متعارف لیپیدما ایجاد پاهای ستون مانند و پایین تنه بزرگ است، که اغلب حساسند و به سهولت دچار کبودی می‌شوند. برای مثال، نیمه بالایی بدن شخص ممکن است سایز 8 بوده اما نیمه پایینی می‌تواند سایز 16 باشد.

مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند

جوهر تاتو دارای ترکیباتی است که ممکن است در برخی از مردم واکنش آلرژیک ایجاد کند. برخی از اوقات این واکنش ممکن است ماه‌ها پس از انجام تاتو بروز کند. مردم ممکن است در مورد یک رنگ خاص جوهر دچار آلرژی باشند. در حالی که هر یک از رنگ‌های جوهر تاتو ممکن است باعث ایجاد واکنش آلرژیک شود، "آکادمی آمریکایی درماتولوژی" می‌گوید که رنگ قرمز اصلی‌ترین مسبب واکنش آلرژیک در بین رنگ‌های تاتو است. یک منبع موثق می‌نویسد که رنگدانه‌های تاتوی قرمز ممکن است حاوی فلزات سمی مثل آلومینیم، آهن و کلسیم باشد. این فلزات می‌توانند سبب ایجاد واکنش‌های آلرژیک مثل درماتیت تماسی شوند. در برخی موارد اقدام پزشکی حتی در مورد یک تاتوی قدیمی می‌تواند به واکنش آلرژیک بینجامد. 

مقالات دیگر...

 

X

کپی رایت

هرگونه کپی مطالب سایت به هر شکل پیگرد قانونی دارد.